راضیه سادات هاشمی

حوزه تخصصی: گویندگی

"کار در رادیو را با گویندگی برای برنامه صبح و عصر و برنامه خانواده در شبکه خراسان شمالی در سال 1385 شروع کردم ودر سال 1393 وارد رادیو جوان شدم."

متولد ١٣٦٣ در تهران و بزرگ شده در مشهد- کارشناس رشته علوم اجتماعی گرایش مردم شناسی
گوینده رادیو

- در سال ١٣٨١ پس از موفقیت در آزمون گویندگی رادیو مشهد با اجرای آیتم "خسرو و شیرین "در برنامه "فصل شکفتن" وارد عرصه گویندگی شد. نکته جالب این که تا آن زمان وی را به دلیل کم سن بودن جنس صدا و عدم جذب نیرو برای تنها برنامه کودک رادیو رد می کردند. اما پس از اجرای آیتم "خسرو و شیرین" در گروه نوجوان، واحد نظارت و ارزیابی صدای ایشان را مناسب مخاطب بزرگسال اعلام کرد و به سمت برنامه های اجتماعی هدایت شد.
- در سال ١٣٨٢ به دلیل ورود به دانشگاه مدتی از رادیو فاصله گرفت و در انتهای دوران دانشجویی در سال ١٣٨٥ به دعوت مدیر تولید وقت صدای خراسان شمالی، جناب آقای سلیمانی و تشویق دوستان وارد رادیو بجنورد شد و با اجرای برنامه های تولیدی همکاری خود را با مرکز بجنورد آغاز کرد و از آن زمان تا به امروز فعالیت وی به عنوان گوینده به طور پیوسته ادامه دارد.
- چند نمونه از برنامه های ایشان: ویژه برنامه های نوروز، صبح، عصر، خانواده و گفتگوهای سیاسی و اجتماعی استان و برنامه های مشارکتی در رزومه کاری راضیه سادات هاشمی در خراسان شمالی است.
- وی به دعوت معاون صدای خراسان رضوی برای اجرای ویژه برنامه ماه مبارک رمضان ١٣٨٧ به مشهد بازگشت و با اجرای برنامه "باغ بهار" همکاری خود را با صدای خراسان رضوی ادامه داد.
- پس از آن به مدت ٣ سال اجرای برنامه های صبح مانند "سلام صبح بخیر"، "صبح بخیر خراسان"، "صبح از نو" و برنامه های عصر، ویژه برنامه های نوروزی، برنامه گفتگو محور "مردم و مسئولان" و برنامه های دیگری همچون "صدای راهوران" و شهرما" و برنامه شبانگاهی "شبستان" در صدای خراسان رضوی و همچنین برنامه "در مسیر زندگی" از گروه خانواده سیمای خراسان رضوی را به مدت یک سال و نیم عهده دار بود.
- او تنها مجری خانوم برنامه های ورزشی چون "صدای ورزش" صدا و سیمای خراسان رضوی بود.
- وی در خرداد ١٣٩٣ به شهر تهران آمد و اولین برنامه خود را با نام "پاتوق شبانه" در تابستان همان سال در رادیو جوان اجرا نمود. پس از آن ویژه برنامه ورزشی "مسابقات آسیایی سئول ٢٠١٤ " را اجرا نمود و به صورت مقطعی در برنامه های "ایستگاه ورزش" از گروه ورزش و تفریحات و "صبح دانش" و "٣در ٣٠" از گروه دانش حضور داشت.
- همکاری با برنامه های "جوان ایرانی سلام" "سبقت آزاد"، "پیشخوان عصر" و "ما برنده ایم" از جمله فعالیت های گویندگی اوست.
- در نهایت با اجرای برنامه گفتگو محور "آهنگ تلاش" و "فصل اول" ماهیت خود را در اجرای برنامه گفتگو محور یادآوری نمود و با اجرای برنامه صبح گاهی "چشام بازه" توانمندی خود را در اجرای برنامه صبح گاهی اثبات نمود.
- در کنار برنامه های رادیویی اجرای ویژه برنامه های تلویزیونی "دستهایش" در اردیبهشت ٩٤ در کنار حسین رفیعی از شبکه دوم سیما و اجرای مسابقه "حرفه ای ها" در نوروز ٩٥ در شبکه ٥ سیما نیز از دیگر فعالیت های راضیه سادات هاشمی است.
هم اکنون در برنامه های "جوان ایرانی سلام" .و"چشام بازه" و" اینجا شب نیست" بامداد شنبه است.

دسترسی سریع