نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

اسیدهای چرب مفید و كبد چرب در برنامه نبض سه شنبه نوزدهم شهریور درباره اسیدهای چرب مفید و کبد چرب صحبت شد

اسیدهای چرب ضروری گروهی از اسیدهای چرب هستند که بدن انسان قادر به تولید آن‌ها نیست. لذا ضروری است که آن‌ها را از غذا تأمین کند.

1398/07/09
|
09:13

اسیدهای چرب امگا-9 گروهی دیگر از چربی‌های غیراشباع است که به‌طورمعمول در چربی‌های گیاهی و حیوانی یافت می‌شود. بدن قادر به ساخت این نوع اسید چرب هست اما دریافت آن از طریق غذا نیز در سلامت اثرگذار است. روغن کانولا، آفتابگردان، زیتون و آجیل‌ها از منابع این اسید چرب می‌باشند. روغن‌های مخصوص رستوران‌ها، نظیر روغن‌های کانولا امگا-9 و آفتابگردان امگا-9 (روغن‌های با اسید اولئیک بالا)، به‌طور خاص درصد چربی تک غیراشباعی بالا (بیش از 70 درصد) داشته و فاکتورهای کلیدی که موجب بیماری قلبی و دیابتی می‌شوند را کاهش می‌دهند.کبد چرب، بیماری پیش‌رونده‌ای است که در صورت عدم تشخیص به موقع و کنترل آن، می‌تواند منجر به نارسایی کبد شود.
این بیماری نتیجه تغذیه نامناسب، کم تحرکی و اضافه وزن است اگر کبد چرب به موقع درمان نشود بیمار مبتلا به سیروز یا سفتی کبد شده که در این مراحل ممکن است حتی فرد جان خود را از دست بدهد.
دو نوع کبد چرب وجود دارد. کبد چرب الکلی و غیر الکلی. در کشور ما نیز طی سال‌های اخیر به دلیل سبک زندگی غلط این بیماری بسیار شیوع پیدا کرده است به طوری که تخمین زده شده از هر سه ایرانی یک نفر مبتلا به کبد چرب است.
بیماری کبد چرب غیرالکلی اغلب در افراد چاق و یا کم تحرک و کسانی که رژیم غذایی متشکل از غذا‌های فرآوری شده و آماده مصرف می‌کنند، تشخیص داده می‌شود. یکی از روش‌های مهم درمان بیماری کبد چرب، صرفنظر از نوع آن، رژیم غذایی مناسب است.
بیماری کبد چرب همانطور که از نام آن پیداست به این معنی است که چربی بیش از حد در کبد تجمع کرده است. در بدن فرد سالم، کبد به حذف سموم کمک می‌کند و پروتئین گوارشی صفرا را تولید می‌کند.

دسترسی سریع
نبض