«پناه عالم» برنامه‌ای مناسبتی برای ماه خون و قیام، محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)

«پناه عالم» ویژه‌ برنامه‌ا‌ی از گروه جوان و اندیشه به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) است.

1398/06/17
|
12:31

واقعۀ عاشورا درس کاملی برای زندگی ما مسلمانان است. حضرت امام حسین (ع) و هر یک از یاران باوفایش که در رکاب آن حضرت به شهادت رسیدند یا هر یک از بازماندگان آن واقعه، آموزه‌هایی برای زندگی به ما هدیه داده‌اند که موجب سربلندی و افتخار ما در دنیا و آخرت است.

پیروان حضرت امام حسین (ع) درس‌های بسیاری از این امام همام آموخته‌اند و فراگیری این درس‌ها همیشه با عشق و شور همراه بوده است و خواهد بود. به عبارت دیگر پیروان حضرت امام حسین (ع) با بینش و آگاهی و با عشق و شور در مکتب او حاضر می‌شوند و از آن حضرت درس می‌آموزند. این عشق و شور در روزهای عزاداری شهادت آن حضرت و یاران باوفایش بیشتر می‌شود و به خصوص در تاسوعا و عاشورا به اوج می‌رسد. شبکۀ رادیویی جوان با توجه به همین نکات در روزهای هیجدهم و نوزدهم شهریور مقارن با تاسوعا و عاشورا، ویژه‌برنامه‌ا‌ی دو قسمتی را با نام «پناه عالم» به شکل زنده پخش خواهد کرد.

در این ویژه‌ برنامه دربارۀ نهضت حسینی (ع) با صاحب‌نظران عرصۀ فرهنگ و اندیشه گفتگو خواهد شد. بررسی شان و منزلت عزاداری حضرت امام حسین (ع) موضوع اصلی این ویژه‌ برنامه خواهد بود. برای تکمیل این بخش‌ها نیز گفتگو با کارشناس ها در نظر گرفته شده است.

تاریخ پخش: 98/6/18 تا98/6/19
زمان پخش: 10:00

عوامل برنامه:
تهیه کننده: مجتبی امیری
گوینده: مجید عسگری، ابوالفضل اینانلو
کارشناس: حجت الاسلام صدیقی پاشاکی
گزارشگر: لیلا طاهری

دسترسی سریع