خانه ام همین جاست پنج شنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

خانه ام همین جاست

جنگ جنگی نابرابربود
جنگ جنگی فوق باور بود
آن طرف، نصف جهان با تانك های آتشین درراه
این طرف،ایرانیان تنها
این طرف تنها سلاح جنگ، ایمان بود

هر كس بخواهد در یك جنگ نابرابر پیروز شود باید دفاع مقدس ایران را نمونه و الگوی خود قرار دهد، ویژگی‌های دفاع مقدس نقاط مختلف این حادثه ارزشمند را برجسته كرد.
جنگ عراق با ایران كه در ایران با نام جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس و در زمان صدام در عراق با نام قادسیهٔ صدام شناخته می‌شود، طولانی‌ترین جنگ متعارف در قرن بیستم میلادی و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود كه نزدیك به هشت سال به طول انجامید. جنگ به صورت رسمی در 31 شهریور 1359 برابر 22 سپتامبر 1980 آغاز شد. در این روز درگیری‌های پراكنده مرزی دو كشور با یورش همزمان نیروی هوایی عراق به ده فرودگاه نظامی و غیرنظامی ایران و تهاجم نیروی زمینی این كشور در تمام مرزها به یك جنگ تمام عیار تبدیل شد هرچند مقامات عراقی معتقد بودند كه جنگ از 4 سپتامبر با حملات توپخانه‌ای ایران به شهرهای مرزی عراق آغاز شده‌است.
در این برنامه در بخش معرفی كتاب در حوزه دفاع مقدس، كتاب زندانی فاو ترجمه مهرداد آزاد توسط آقای حسینی نصر به شنونده ها پیشنهاد داده می شود و بخش هایی از آن خوانده می شود . در بخش از یك خاك عملیات كربلای 2 توسط خانم اله دانه راوی باغ موزه دفاع مقدس توضیح داده می شود.

1395/08/08
|
10:59
دسترسی سریع
خانه ام همین جاست