سینماچی پنج شنبه ها از ساعت 21:00 به مدت 45 دقیقه

سینماچی

توجه به مسائل مهم اما كمتر توجه شده سینما به منظور افزایش دانش عمومی مخاطب از سینما

این برنامه به لحاظ محتوایی با تمركز بر آثار سینمایی روز ایران یا سریال های مطرح شبكه نمایش خانگیویا سریال های مهم سیمای ملی و بعضا برنامه های مطرح این رسانه ها و با تركیب یك مجله خبری تحلیلی، شامل مرور خبرهای تازه )خبرهای دست اول و اختصاصی یا دستكم خبرهایی كه كمتر در فضای رسانه ای شنیده شده(، نقد، معرفی و بررسی آثار )با تمركز بر یك اثر در هر برنامه در قالب پرونده ویژه( و گفتگو با یكی دو تن ازعوامل مهم اثر و نقد اثر با حضور اهالی رسانه و منتقدان شناخته شده سینما و جبهه فرهنگی انقلاب، و هم چنین بخش های پرمخاطب و سرگرم كننده ای مانند مرور بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران و موسیقی فیلم ، مكاتب سینمایی ، فیلمنامه ، مسابقه و نظرسنجی پیامكی از تاریخ سینمای ایران یا موضوع پرونده ویژه برنامه و...تولید خواهد شد.

برنامه های سینمایی هم شامل مرور، معرفی اجمالی، گفتگو با عوامل و... یكی از مهم ترین مدیوم های نقد و تحلیل در سطح جهان بوده است و بسیاری از خبرهای دست اول، گفتگوهای جریان ساز و... از ستاره های سینمایی جهان به میزبانی برنامه های سینمایی مطرح جهانی صورت می پذیرد.

به نظر می رسد كه بتوان با توجه به جنس مخاطبین رادیو جوان، با تولید یك برنامه سینمایی از جنس برنامه های مطرح روز جهان، یك برنامه گفتمان ساز و در عین حال جذاب برای مخاطب را روانه آنتن كرد.

این برنامه تركیبی در قالب مجله تولید خواهد كه هر بخش از آن دارای كاركرد ویژه ی خود است . برنامه دارای یك مجری كارشناس و یك نریتور است كه مسئولیت ارتباط و گفتگوی هربخش بخش به عهده ی مجری كارشناس و توضیح و اعلام هر بخش به عهده ی نریتور می باشد .
برنامه از هفت بخش تشكیل شده است . در بخش تریبون به تحلیل و بررسی خبرهای حوزه سینما پرداخته می شود ، بخش پرده ی نقره ای مربوط به نقد فیلم و یا سریال روز است كه در دو بخش 10 دقیقه ای در برنامه پخش خواهد شد . بخش نور،صدا و دوربین بخش پویشی برنامه است . در این بخش با تقسیم بندی برنامه در فصول مختلف به آموزش در حوزه ی سینما (فیلمنامه ، كارگردانی و ...) پرداخته می شود و فراخوان طرح داده شده وو از بین طرح های ارسال شده بهترین طرح به مراكز مربوط مانند باشگاه فیلم سازی سوره ، سیما فیلم و ... ارسال خواهد شد .
این آموزش بر اساس یك سكانس از یك فیلم ماندگار خواهد بود كه به درك نكته ها ی گفته شده كمك خواهد كرد و آموزش ناظر به اثر خواهد بود . برای درك بهتر مخاطب ، هر هفته از طریق فضای مجازی و پخش پرومو این فیلم برای مخاطبان اعلام خواهد شد . بخش تماشاچی تعامل با مخاطب است كه در قالب گزارش ، پیامك و یا پیام صوتی كه در صفحه ی برنامه قرار گرفته اجرا خواهد شد .
بخش آپاراتچی مربوط به معرفی فیلم ماندگار ، كتابچی مربوط به تاریخ سینما ، مكاتب و كتاب های حوزه ی سینماست . لازم به ذكر است كه بخش تماشاچی در خدمت بخش پرده ی نقره ای خواهد بود . آیتم موزیكانچی نیز مربوط به معرفی موزیك متن های ماندگار تاریخ سینماست كه مسئول فضاسازی این برنامه است . این برنامه دارای امتدادخبر در فضای مجازی ، مجله ها و خبرگزاری ها می باشد .

تهیه كننده : سمانه شهبندی
سردبیر و مجری : علی مرادخانی
نویسنده : شیرین بغدادی
راپورتچی : عطیه موذن ، زهرا دمزابادی
موزیكانچی : احسان حجتی
آپاراتچی : محیا ساعدی

اطلاعات برنامه

روز های پخش: پنج شنبه ها

ساعت پخش برنامه: 21:00

مدت برنامه:45 دقیقه

تکرار برنامه:--

راه های ارتباط با برنامه

سامانه پیامک : 30000881

دسترسی سریع
سینماچی