شیفت خلوت شنبه تا سه شنبه از ساعت 20:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شيفت خلوت

از خود گذشتگی كادر درمان برای سلامت انسان ها

برنامه «شیفت خلوت» رادیو جوان در شب شهادت امام محمد تقی (ع) با محمد محمدی "یك پرستار نمونه" گفتگو كرد.

1402/03/29
|
11:41
|

محمد محمدی این پرستار نمونه ضمن عرض تسلیت سالروز امام محمد تقی (ع) در برنامه شیفت خلوت رادیو جوان اظهار كرد: شغل پرستاری به خاطر نوع مواجهه با نوع آدم ها؛ شغل متفاوتی است و قاعدتآ در این شغل فداكاری یكی از اركان مهم و تعیین كننده است. منتهی این موضوع خیلی برام مردم ملموس نبود تا زمانی كه بیماری كرونا فراگیر شد و مردم به عینه مشاهده كردند كه چقدر كادر درمان زحمت كشیدند و فداكاری كردند.

این پرستار نمونه در ادامه اضافه كرد: به مرور كه می گذرد فارغ از بحث مادی , در این شغل متوجه می شوید كه بدون عشق و فداكاری به هیچ وجه نمی توان این شغل را ادامه داد. به خصوص كار پرستاری به گونه ایست كه نسبت به دكتر و مابقی اعضای كادر درمان؛ زمان طولانی تری را با بیمار سپری می كند، و این ارتباط رو زبه روز باید عمیق تر شود تا بیمار به پرستار اعتماد كند و مشكلات خود را به راحتی با او در میان بگذارد.

محمد محمدی در برنامه شیفت خلوت رادیو جوان خاطرنشان كرد: ما پرستارهایی كه در بیمارستان پایتخت مشغول به انجام كار هستیم، باید تریبون پرستارهای نمونه دیگر در شهرستان ها باشیم و از زحمات آن ها نیز قدردانی كنیم.

محمدی درباره كارهای جهادی اشاره كرد: كار جهادی نیز از طریق تشكل های دانشگاهی و فرا دانشگاهی فعال شده و تمام همكاران كادر درمان در گروه های مختلف ائم از ، پزشك، دندانپزشك، داروساز، پرستار، ماما به مناطق محروم می روند و در مناطقی شروع به كار می كنند كه دسترسی آن منطقه به كادر درمان كمتر است.

محمد محمدی در پایان یادآور شد: در فرودین سال 98 یك سیل عظیمی در پل دختر واقع در استان لرستان آمد. از كل استان و از كشور؛ پزشك و پرستار و بیهوشی اتاق عمل و ... همگی پای كار آمدند. و كسانی بودند كه 24 ساعت شیفت را كار می كردند و زمانی كه می گفتیم بروند استراحت كنند، قبول نمی كردند و می گفتند تا توان داریم خدمات رسانی می كنیم. در كل می خواهم بگویم این گروه های جهادی همیشه بودند، هستند و زحمات زیادی كشیدند و باید قدردان گروهای جهادی نیز باشیم.

دسترسی سریع
شیفت خلوت