شیفت خلوت شنبه تا سه شنبه از ساعت 20:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شيفت خلوت

ناكارآمدی شركت های خصوصی در پرداخت دستمزد نیروهای خدماتی

برنامه رادیویی «شیفت خلوت» با دكتر شاهین آخوندزاده رئیس بیمارستان روزبه در خصوص روز جهانی كارگر گفتگو كرد.

1402/02/13
|
10:08
|

دكتر شاهین آخوندزاده بیان كرد: واژه كار یا كارگر واژه خیلی بزرگی است و آگاه هستید كه تمامی ائمه و معصومین ما كارگر بودند. نیروهای خدمات درمانی نیز برای یك تیم بزرگ كار می كنند و هیچ كدام از این ها را نمی توانیم بگوییم كه این نسبت به آن یكی كارش اهمیت بیشتری دارد.


وی ادامه داد: هر كدام از این حلقه ها اگر كارشان را به درستی انجام ندهند، نتیجه ارائه خدمات درمانی ناقص و معیوب خواهد بود. یكی از این حلقه هایی كه در ارائه خدمات درمانی نقش دارند، نیروهایی خدماتی هستند. بر فرض مثال؛ یك عمل خیلی سنگین جراحی قلب باز انجام گرفته و بیمار پنج ساعت در اتاق عمل بوده و بیمار بر روی تخت خود ریكاوری می كند و فردی كه در آن اتاق نظافت را انجام می دهد و نظافت را خوب انجام نداده باشد، تمام آن رضایتمندی كه آن بیمار می تواند از بیمارستان و آن جراحی سنگین داشته باشد، از بین می رود. بنابراین نیروی خدماتی جزء حلقه های بسیار مهم است.

شاهین آخوندزاده عنوان كرد: ما به مناسبت این روز مهم، در بیمارستان برای نیروهای خدماتی جشن مفصل برگزار كردیم كه نسبت به آن كاری كه می كنند، بسیار كوچك است. با توجه به تورمی كه در كشور ما وجود دارد، با حداقل حقوقی كه باید پرداخت بشود ، بسیار فاصله دارد و بخصوص بیشترین فشار بر روی نیروهای خدماتی وارد می شود. ما با این جشن سعی كردیم یك دلگرمی بدهیم كه در این شرایط بتوانند با یك دل گرم كار خود را ادامه دهند.

شاهین آخوندزاده رئیس بیمارستان روزبه برای حمایت از نیروهای خدماتی تصریح كرد: سال گذشته در مجلس شورای اسلامی، بحث های مفصلی صورت گرفت كه نیروهایی خدماتی را به شركت های خصوصی واگذار كنند، این ها كارمند دولت نباشند و حقوقشان را از شركت های خصوصی دریافت نمایند و این موضوع بر حس ثبات و آرامش كار این ها بسیار تأثیر منفی داشت.


رئیس بیمارستان روزبه اضافه كرد: به عبارتی دولت پول زیادی به شركت های خصوصی پرداخت می كند اما این شركت ها تعهدات خودشان را به نیروهای خدماتی به خوبی انجام نمی دهند. زمانی من جوان بودم و كارم را در كشور آغاز كردم و همچنین شركت هایی وجود نداشت. مثلا یك بیمارستان 10 نیرو نیاز داشت و آن نیرو 30 الی 35 سال مشغول به كار بود. الان متأسفانه این شرایط وجود ندارد، من فكر میكنم تجربه این شركت های خصوصی برای ارائه خدمات در بیمارستان‌ها تجربه خوبی نبوده است.


شاهین آخوندزاده رئیس بیمارستان روزبه توضیح داد: در 95 درصد موارد، نیروهای خدماتی استخدام بیمارستان نیستند بلكه استخدام شركت های خصوصی هستند و نیروهای شركتی محسوب می شوند. متأسفانه در بیمارستان ها، افرادی كه دارای لیسانس، فوق لیسانس و دانشجوی دكتری وجود نیز هستند كه كارهای خدماتی انجام می‌دهند و این موضوع خیلی بیشتر رایج شده ‌و كاملا اشتباه است.

دسترسی سریع
شیفت خلوت