جورواجور شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:30 به مدت 45 دقیقه

نوجوانان برنامه‌سازان رادیو جوان شدند/ استعدادیابی در «جورواجور»

رادیوجوان در راستای تحول برنامه‌سازی برای نوجوانان دهه 80 و 90 برنامه «جورواجور» را روی آنتن می‌برد كه نوجوانان قرار است تولیدكننده باشند.

1401/08/18
|
21:58
|

لیدا عرفانیان تهیه‌كننده برنامه «جورواجور» در مورد این برنامه كه از رادیو جوان پخش می‌شود بیان كرد: در عصر رسانه‌های نوظهور هر فرد یك رسانه است عصری كه در آن افراد می‌توانند به وجود آورنده و یا مشاركت كننده در فعالیت رسانه‌ای باشند و از مصرف كنندگی صِرف به سمت تولید محتوا گام بردارند.

وی اضافه كرد: ما در برنامه «جورواجور» نوجوانان مشتاق را عضو باشگاه رادیویی نوجوانان می‌كنیم و بعد از استعدادیابی و آموزش از راه دور، آن‌ها برای هم سن و سال‌های خود برنامه‌سازی خواهند كرد.

وی افزود: تلاش ما این است كه طبق هدف اصلی شبكه رادیویی جوان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فردی نوجوانان در هر جای كشور، استعدادیابی كنیم و قطعاً در آینده سرمایه‌های اجتماعی خوبی كشف می‌شود.

عرفانیان در مورد فرم و محتوای این برنامه گفت: با استفاده از تجاربی كه در برنامه‌های تعامل محور كسب كردم برنامه «جورواجور»، طراحی و اجرا شد. این برنامه تعاملی توسط نوجوانان و هدایت خانم فاطمه نیرومند از گویندگان قدیمی رادیو اجرا می‌شود.

این تهیه‌كننده با بیان اینكه تنوع موضوعات از نام برنامه پیداست تصریح كرد: نوجوانانی كه عضو باشگاه رادیو جورواجور می‌شوند شماره عضویت كسب می‌كنند توسط عوامل برنامه راهنمایی و آموزش می‌بینند و برای برنامه خودشان نویسندگی، گزارشگری، خوانندگی و برنامه سازی می‌كنند.

وی در پایان گفت: در كنار پخش برنامك‌های ارسالی از سوی شنوندگان ما به معرفی نوجوانانی كه با برنامه‌ریزی و تلاش در عرصه‌های مختلف خوش درخشیدند می‌پردازیم. در این برنامه كارشناسان در حیطه‌های مختلف چراغ راهنمای نوجوانان هستند.

«جورواجور» به تهیه كنندگی لیدا عرفانیان و اجرای مجریان نوجوان پویان خالقی، آویسا كاوه و ایلیا دهقان از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 12:30 روی آنتن زنده رادیو جوان خواهد رفت.

دسترسی سریع
جورواجور