جمعمون جَمعه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 45 دقیقه

دورهمی خانواده‌ها با جَمعمون جَمعه رادیو جوان

جَمعمون جَمعه رادیوجوان برنامه ایست كه همه چیز در آن حول محور خانواده میچرخد و چندسالیست كه با هدف ترویج فرهنگ خانواده و فرزندآوری، سعی می‌كند در یك فضای جذاب و مفرح به تمامی مسائل و مشكلات خانواده‌ها در جامعه بپردازد.

1401/03/30
|
09:40
|

عاطفه شیوافر یكی از تهیه كنندگان جَمعمون جَمعه در مورد ساختار و هدف این برنامه توضیح داد: این برنامه حول ‌و محور خانواده می‌چرخد ما سعی كردیم با انتخاب موضوعات مختلف در حوزه خانواده و پرسش هایی كه مطرح می‌كنیم به رابطه بین والدین و فرزندان و همچنین روابط بین خواهر و ‌برادران بپردازیم. نكته ویژه در مورد موضوعات انتخابی این است كه در اتاق فكر برنامه سعی می‌كنیم موضوعی را مطرح كنیم كه در ذهن مخاطب ثبت شود و مطرح كردن آن‌ها در زندگی خانواده‌ها كاربرد داشته باشد.

شیوافر ادامه داد: در این برنامه سعی كردیم با دخیل كردن شنونده به صورت آنلاین و بازگو كردن مسائل كوچك و جزئی اما بسیار مهم آن‌ها، ضمن مشاركت بیشتر با مخاطب، ارتباطات بین اعضای خانواده را كمی بهبود ببخشیم كه باتوجه به بازخوردهایی كه از مخاطبین داریم، فكر می‌كنم رسالتمان را انجام داده‌ایم.

تهیه كننده جَمعمون جَمعه با بیان اینكه این برنامه شامل بخش‌های مختلفی است كه برای دوری از یكنواختی سعی كردیم از روایت ‌طنز و شاد استفاده كنیم گفت: بخش جذابی در برنامه داریم با اجرای یك دختر كوچك به نام فاطمه، كه از پدر ومادرش گِله دارد و در مورد نداشتن خواهر و برادر صحبت می‌كند و هر روز باتوجه به موضوع روایت خودش را بیان می‌كند. همچنین بخش‌های كوتاه چند ثانیه‌ای داریم كه نكات كوتاهی در مورد موضوع برنامه در رلستای فرهنگ‌سازی در جامعه گفته می‌شود. همینطور هر روز در ارتباط با یك كارشناس خانواده سعی می‌كنیم راهكارهای مفیدی برای خانواده ها ارائه دهیم.

تهیه‌كننده جَمعمون جَمعه در مورد توجه ویژه به نوجوانان در این برنامه نیز تصریح كرد: ما بسیار علاقمندیم كه نقش نوجوانان را در این برنامه پرنگ تر كنیم، سعی می‌كنیم از دغدغه‌ها و كلامشان در برنامه حتما استفاده كنیم و از تمام خانواده‌هایی كه در خانه نوجوان دارند دعوت می‌كنیم برای بازگو كردن هرچه بیشتر مشكلات نوجوانان، در این برنامه مشاركت كنند.

جَمعمون جَمعه دارای دو‌گروه برنامه سازی است و در هفته‌های مقابل نیز آیتم‌های جذاب دیگری روی آنتن می‌رود كه از جمله آن‌ها می‌توان به بخش نمایشی كه در آن یك معضل از دید تمامی اعضای دور و نزدیك یك خانواده مورد بررسی قرار می‌گیرد، اشاره كرد.


جَمعمون جَمعه به تهیه كنندگی عاطفه شیوافر و حامد مرادیان، با اجرا فاطمه عباسی،صدیقه مرادی و صاحبه عظیمی، نویسندگی ابوالفضل طاهری و با هماهنگی بابك شكری، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 روی آنتن زنده رادیو جوان می رود.

دسترسی سریع
جمعمون جمعه