گل طلایی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

گل طلايي

درخشش استقلال در دوران استراماچونی

علی لطیفی، بازیکن سابق استقلاق، مهمان برنامۀ گل طلایی بود.

1400/01/21
|
13:29

علی لطیفی، بازیکن سابق استقلال و تیم ملی: «محمود فکری که وارد استقلال شد معلوم بود دوام نمی‌آورد. فرهاد مجیدی هم اگر با همین سبک ادامه دهد به مشکل برخواهد خورد».

در بخش نشست خبری برنامۀ گل‌طلایی در رادیو جوان، علی لطیفی در گفتگوی تلفنی خود در جواب به تفاوت استقلال فرهاد مجیدی با محمود فکری، گفت: «اتفاقی که با ورود آقای استراماچونی در استقلال افتاد این بود که فارغ از نتایج کسب شده در آن دوران، به دلیل بازی‌های زیبا و دیدنی‌ای که استقلال داشت،‌ این سرمربی از محبوبیت ویژه‌ای بین هواداران برخوردار شد، به طوری که مربی استقلال در آن زمان به معیاری برای سنجش باقی مربیان تبدیل شد. هم در دورۀ اول فرهاد مجیدی، هم محمود فکری و هم در این دورۀ جدید، مجیدی، نتوانسته‌اند درخشش استقلال را تکرار کنند. اما نباید از حق گذشت که در دوران فکری، تیم استقلال از لحاظ نتیجه بد نبود، اما نوع بازی مورد پسند هوادارن نبود.

به اعتقاد لطیفی، اگر استقلال و مربیانی که وارد این تیم می‌شوند، هدفشان خروج از این فشارهاست، تنها راهی که وجود دارد، آوردن سبکی جدید و فوتبال شناور است. فرهاد مجیدی با توجه با بازی‌ای که دربرابر پیکان داشت، اگر بخواهد همین سبک را پیش بگیرد، دیر یا زود به مشکل برخواهد خورد.

مهمان نشست خبری گل‌طلایی دربارۀ بحث مدیریتی افزود: مدیریت فوق‌العاده ضعیف و بی‌برنامه بود. بنده دربارۀ این مشکلات تنها ایرادی که می‌توانم به وزارت ورزش بگیرم، انتخاب و انتصاب مدیرانی بوده که در راس امور قرار داده‌اند. مثلا محمود فکری آمد، وقتی مدیر از سرمربی حمایت نمی‌کند معلوم است دوام نمی‌آورد.

در حالی که استقلال 30 میلیون هوادار دارد، مدیر توانمند باید از این پتانسیل در جهت مثبت باشگاه استفاده کند. می‌توانم با جرئت بگویم که اگر علی نامداری در اون دوران نمی‌آمد،‌ فاجعه‌ای در استقلال رخ می‌داد.

در پایان صحبت‌ها، لطیفی درمورد انتخاب خورشیدی به عنوان سرپرست استقلال گفت: «بنده احترام زیادی برای آقای خورشیدی قائلم و می‌دانم این موضوع به ایشان مربوط نمی‌شود، اما می‌خواهم بدانم ملاک انتخاب ایشان برای این سمت با وجود گزینه‌هایی مثل آقای فرجی و مهدوی‌کیا چه بوده است. سابقۀ درخشان بازیکنی، مدیریتی یا مربی‌گری ایشان؟ امیدوارم آقای عزیزی خادم که بسیار هم توانمندند، پاسخگو باشند.

دسترسی سریع
گل طلایی