گل طلایی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

گل طلايي

واگذاری باشگاه پرسپولیس در ازای بدهی

علی جوادی، مهمان برنامۀ گل طلایی بودند و دربارۀ بدهی باشگاه پرسپولیس صحبت کردند.

1400/01/21
|
13:37

آقای علی جوادی، سخنگوی فدراسیون فوتبال، در این برنامه گفت: «بدهی‌ها برای فدراسیون قبلی است، اما الان نباید دنبال مقصر بود بلکه باید راه حل را پیدا کنیم».

آقای علی جوادی در بخش نشست خبری برنامۀ گل طلایی دربارۀ واگذاری سه دانگ از باشگاه پرسپولیس بابت بدهی فدراسیون به شرکت شستا گفت: «در زمان آقای دکتر دادکان، که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس خریداری شدند به دلیل بدهی‌های متعدد آنها، برای جلوگیری از اینکه طلبکاران سند باشگاه‌ها را در ازای بدهی‌شان گرو نگیرند، از همان ابتدا سندها به نام فدراسیون باقی ماند. اما فدراسیون برای عقد قرارداد با مربی‌های خارجی باید منابع خودش را تامین می‌کرد و ملاحظات ابتدایی انجام می‌داد که نداد و همین امر سبب شد که فدراسیون از شرکت سرمایه‌گذاری قرض بگیرد و در نتیجه بدهکار شود. با وجود اینکه زمانی برای بازپرداخت بدهی مقرر شده بود، اما فدراسیون نتوانست آن را پرداخت کند و کار به محاکم قضایی کشیده شد و شرکت شستا می‌باید به اندازۀ طلب خودش از دارایی فدراسیون سند گرو بردارد.

آقای جوادی با بیان اینکه در حال صحبت و برگزاری جلسه‌هایی با شرکت شستاییم، از دوست‌داران فوتبال خواستند که امیدوار باشند. ایشان خاطرنشان کرد درست است که این مشکلات برای فدراسیون قبلی است، اما نباید در این موقعیت دنبال مقصر باشیم، بلکه باید راه حلی پیدا کرد. در این مدت فدراسیون درگیر مشکلات زیادی از جمله سلب میزبانی ایران بوده است و به همین علت آینده اندیشی نکرده و دچار مشکلات بزرگتری شده که به امید خدا مشکل حل می‌شود.

در پایان هم آقای جوادی به همۀ فوتبال دوستان گفت که آقای دکتر رفیعی، مشاور حقوقی رئیس فدراسیون، مستقیما همۀ راه‌های حقوقی و قانونی را پی‌گیری می‌کنند تا میزبانی را به ایران بازگردانند. ایشان اما توضیحات بیشتری ارائه نکرد و فقط گفت همه در حال تلاشیم، ولی باید منتظر آینده باشیم.

برنامۀ گل طلایی با اجرای امیرحسین بابا‌زاده و تهیه کنندگی شایان بهلولی تقدیم شنوندگان شد.

دسترسی سریع
گل طلایی