آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

سردرگمی در انتخاب داور شهرآورد

در فاصلۀ دو روز تا برگزاری نود و سومین شهرآورد تهران، داور این بازی برای سومین بار تغییر کرد.

1399/06/03
|
17:44

پس از قرعه کشی نیمه نهایی جام حذفی و تقابل دو تیم استقلال و پرسپولیس، بحث دربارۀ انتخاب داور این بازی بین موسسۀ داوری و کمیتۀ داوران بالا گرفت. در این میان پس از تغییر رضا کرمانشاهی و محمدحسین زاهدی فر قرعه به نام بیژن حیدری خورد که با حواشی زیادی روبه‌رو شد. از همین رو آفساید رادیوجوان در گفتگو با علی خسروی به بررسی این موضوع پرداخت.

در این گفتگو آقای خسروی با اشاره به این موضوع که جدال در بین دپارتمان یا موسسه داوری و کمیتۀ اخلاق بالا گرفته است گفت: این مباحث اصلا به صلاح جامعه داوری نیست و باید هرچه سریعتر این مشکلات حل شود. این کارشناس داوری گریزی هم به اختلاف پیش آمده و تغییر سه بارۀ داور این دیدار مهم زد و گفت: «حالا که بحث این کار نابه‌جا به فضای مجازی و صفحات هواداری کشیده شده، امیدوار است روی بازی نتیجه نگذارد و شهرآورد چهارشنبه بدون حاشیه به پایان برسد».

احترام به جامعۀ داوری و داور بازی دیگر بحث آقای خسروی بود و گفت: «هر چه احترام به داور در بیرون زمین مسابقه بالا رود، نتیجۀ آن روی آرامش بازیکن موثرتر است. از فدراسیون انتظار می رود در فاصلۀ دو روز تا شهرآورد ترتیبی اتخاذ کند که حرمت هر سه داور که نامشان برای قضاوت مطرح شد، حفظ شود».

در فاصلۀ دو روز تا شهرآورد بزرگ تهران فرهاد مجیدی، سرمربی باشگاه استقلال، فرشید باقری و محمد دانشگر را بخشید تا این دو بازیکن در اردوی پیش از شهرآورد حضور یابند. سازمان لیگ هم اعلام کرده با توجه به پخش تلویزیونی مراسم عزاداری ماه محرم، این بازی به جای ساعت 19 یک ساعت زودتر در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار می‌شود.

برنامۀ آفساید هر روز ساعت یازده صبح به تهیه‌کنندگی مژده تهرانی و گویندگی حسن اسماعیلپور با مرور اخبار داغ ورزشی از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
آفساید