آفساید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آفسايد

مربیان خارجی و وزارت ورزش

با نوسان قیمت ارز، فدراسیون فوتبال ورود مربی‌های خارجی به عرصۀ فوتبال داخلی کشور را ممنوع کرد.

1399/05/25
|
13:48

پس از اینکه وزارت ورزش، ورود سر مربیان خارجی به عرصۀ مربیگری داخلی را ممنوع کرد، بسیاری از تیم‌های شاغل در لیگ برتر به اتخاذ این دستور معترض شدند و خواستار تغییر این دیدگاه شدند. از همین رو آفساید رادیو جوان در گفتگو با پیروز قربانی به بررسی این موضوع پرداخت.

پیروز قربانی در این گفتگو گفت: در این موضوع وزارت ورزش مقصر اصلی عدم ورود مربیان خارجی تراز اول به فوتبال ایران است. آقای قربانی اصل موضوع را متوجه مربیان ندانست و گفت: این مدیران منصوب وزارت ورزش‌اند که با ورود مربیان دست چندم حال فوتبال را خراب می‌کنند. به گفتۀ این کارشناس ورزشی در حال حاضر نام ایران در فیفا به عنوان کشوری بدحساب درج شده که این موضوع اصلا مناسب با شخصیت قهرمانی کشورمان نیست.

آقای قربانی همچنین با اشاره به این موضوع که دانش مربیان داخلی در مقایسه با مربیان خارجی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست هم گفت: این کم کاری از سوی ای اف سی لحاظ شده و سطح کلاس های آموزشی در حدی نیست که مربیان داخلی بتوانند با سرمربی‌های خارجی قیاس شوند. پیروز قربانی همچنین یادآور شد: مربی‎های داخلی به علت اینکه دوراندیشی بلندمدت ندارند، فقط به نتیجه‌گرایی فکر می‌کنند و برای آیندۀ تیم فکری ندارند.

در لیگ قهرمانان اروپا هم دیشب تیم بایرن مونیخ در اتفاقی عجیب توانست بارسلونا، قهرمان نامدار چند دوره لیگ قهرمانان، را با 8 گل در لیسبون پرتغال شکست دهد. در لیگ برتر کشورمان هم امشب و از 45:20 تیم استقلال تهران به مصاف پیکان می‌رود. شاگردان مجیدی در این دیدار اگر پیروز شوند نایب قهرمانی خود را تثبیت خواهند کرد. در دیگر دیدار امشب هم پرسپولیس قهرمان این فصل به مصاف گل گهر سیرجان می‌رود.

برنامۀ آفساید هر روز ساعت یازده صبح با مرور اخبار داغ ورزشی به تهیه‌کنندگی مژده تهرانی و حسن اسماعیلپور از رادیو جوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
آفساید