دال شنبه -چهارشنبه از ساعت 12:15 به مدت 30 دقیقه

رفت و آمد تاكسی‌های یورو چهار در شهر

با مصوبۀ هیئت وزیران 5 هزار خودروی یورو چهار روانۀ خیابان‌ها می‌شوند.

1399/06/23
|
13:41
|

در سال 1396 و اوج گیری آلودگی هوا در پایتخت، قانون هوای پاك به تصویب رسید تا فقط خودروهای با استاندارد یورو پنج مجوز رفت و آمد در خیابان‌ها را داشته باشند. اما تا قبل از این قانون حدود 5 هزارخودروی تاكسی با استاندار یورو چهار آماده تحویل بودند كه جلوی پلاك شدن این خودروها گرفته شد. داستان این خودروها محور برنامۀ دال رادیوجوان بود.

در این برنامه آقای مرتضی ضامنی، یكی از مسئولان سازمان تاكسیرانی، با اشاره به اینكه پس از آلودگی هوای سال های قبل و مصوبه استفاده از استاندارد یورو پنج، حدود 5 هزار تاكسیران خودروهایی با استاندارد یورو چهار نام‌ نویسی كرده بودند كه با این قانون از پلاك شدن خودرو منع شدند. آقای ضامنی در ادامه با اشاره به اینكه این رانندگان پول خودرو را كامل پرداخت كرده بودند افزود: سال‌ها چشم انتظاری برای پلاك شدن به سرانجام رسید و مقرر شد تا پایان مهر امسال حدود پنج هزار خودرو پلاك و روانه خیابان ها شوند. در ادامه یكی از اعضای كیسیون صنایع مجلس هم با اشاره به اینكه مصوبۀ دولت غیرقانونی است اضافه كرد كه این خودروها فاقد صلاحیت‌های استاندارد سازمان محیط زیست هستند و آلودگی هوای بیشتری دارند، اما مقرر شد با هدف جلوگیری از ضرر رانندگان در ثبت این خودروها تا پایان مهر فقط این 5 هزار خودرو مجوز دریافت پلاكشان صادر شود.

برنامۀ دال هر روز ساعت 15: 12 به تهیه‌كنندگی زهره عبدالرحیم و گویندگی سمانه مبلغ حسینی با مرور اخبار داغ روز كشور از رادیوجوان پخش می‌شود.

دسترسی سریع
دال