دال شنبه -چهارشنبه از ساعت 12:15 به مدت 30 دقیقه

مقصر اصلی گرانی گوشی تلفن همراه

با نوسان یافتن قیمت ارز، تب افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند در بازارهای فروش سراسر كشور حسابی داغ شده است.

1399/04/31
|
13:14
|

گوشی‌های تلفن همراه هوشمند از آن دسته كالاهایی است كه رابطۀ مستقیمی با قیمت دلار دارد. از هفتۀ قبل كه قیمت ارز در بازار آزادر چار نوسان شد، گوشی‌های تلفن همراه حسابی گران شدند و از همین رو دال رادیو جوان پیگیر این افزایش بی رویه قیمت شد.

آقای اسفنانی، مدیركل تعزیرات حكومتی استان تهران، در گفتگویی تلفنی با اشاره به رصد هرروزۀ بازار توسط بازرسان اتاق اصناف گفت: «نوسان در بازار ارز نباید روی قیمت گوشی تاثیربگذارد و هرگونه تخلف با پیگیری تعزیرات روبه‌رو خواهد شد». آقای اسفنانی تعزیرات را وجه بازرسی و صدورحكم جرائم خواند و گفت: «احتكار، كم فروشی، فروش اجباری و درج نكردن قیمت از جمله تخلفاتی است كه تعزیرات استان تهران به آسانی از كنار آن عبور نخواهد كرد».

در ادامه آقای درستی، رئیس اتحادیۀ فروشندگان تلفن همراه و لوازم جانبی، نیز با انتقاد از واردكنندگان این دست كالا گفت كه اگر شخصی با قیمت دلار 12 هزارتومانی گوشی تلفن همراه وارد كند، دیگر حاضر نیست این گوشی را با قیمت كم به فروشنده واگذار كند و همین تخلف هم موجب بدنامی فروشنده مبنی برگران فروشی می‌شود و هم خریدار را ناراضی می‌كند. ایشان همچنین توزیع ناعادلانۀ كالا را هم یكی دیگر از مشكلات این اتحادیه دانست و گفت: «از مسئولان انتظار می‌رود برای ثبات در قیمت‌ها هم نظارت بر واردكنندگان را تشدید كنند و هم توزیع عادلانۀ محصولات را در نظر داشته باشند.»

شما می‌توانید قسمتی از انتقاد رئیس اتحادیۀ تلفن همراه را به قیمت گوشی در سایت رادیو جوان بشنوید.
برنامۀ دال به تهیه‌كنندگی زهره عبدالرحیم و گویندگی هستی‌دخت توكل هرروز به بررسی مسائل روز كشور می‌پردازد.

دسترسی سریع
دال