دال شنبه -چهارشنبه از ساعت 12:15 به مدت 30 دقیقه

رونمایی از بستۀ حمایتی مردمی در مجلس شورای اسلامی

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس هدف از بستۀ حمایتی مردمی را حمایت از قشر كم درآمد جامعه عنوان كرد.

1399/04/24
|
15:06
|

پس از دیدار مجازی روز یكشنبۀ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، آقای قالیباف، رئیس مجلس، در سخنانی از بستۀ حمایتی اقتصادی مجلس برای حمایت از قشر كم درآمد جامعه و سامان دادن به وضعیت اقتصادی كشور پرده برداری كرد. پس از این رویداد و نظر به مهم بودن آن، برنامۀ دال رادیوجوان امروز به بررسی این بسته حمایتی پرداخت.

آقای اصغر بالسینی، كارشناس امور اقتصادی، در گفتگویی تلفنی با اشاره به وضعیت بغرنج اقتصادی حاكم بر خانواده‌ها، ایدۀ این بسته را مثبت ارزیابی كرد و افزود:«5 شاخصۀ مهمی كه رئیس مجلس اعلام كرده می تواند با همت و تلاش دولت به ثمر بنشیند و نتیجۀ آن را مردم احساس كنند». این كارشناس اقتصادی اصلاح نظام مالیات و بودجه‌بندی را مهم‌ترین اصل این بسته برشمرد و گفت: «اگر مالیات‌های اخذ شده مستقیما در تولید كشور هزینه شود، علاوه بر اشتغال‌زایی چرخ تولید هم تحرك بیشتری پیدا می‌كند». آقای بالسینی كسری بودجۀ 200 هزار میلیارد تومانی دولت را هم یكی دیگر از عوامل تورم لجام گسیخته خواند و گفت كه اگر درآمد پایدار دولت مشخص شود، دیگر دولت برای تامین كسری بودجه به منابع نامشخص متوسل نمی‌شود.

در ادامه سید غنی نظری، عضوكمیسیون اقتصادی مجلس، هم كشیدن ترمز گرانی‌های سرسام آور در بخش كالایی و تولیدی و مسكن را از مهمترین دغدغه های مجلسی‌ها برشمرد و گفت: «نمایندگان مردم از آغاز مجلس تاكنون به دنبال راهكاری برای زندگی راحت تر در سایه ارزانی‌اند و در بستۀ حمایتی مردمی این موضوعات لحاظ شده است و رئیس مجلس به زودی دربارۀ جزیئات بیشتر این بسته اطلاع رسانی خواهد كرد.»

برنامۀ دالِ امروز به تهیه‌كنندگی زهره عبدالرحیم و گویندگی صدیقه مرادی پخش شد. این برنامه هرروز ساعت 12:15 به بررسی رویدادهای مهم سیاسی_اجتماعی می‌پردازد.

دسترسی سریع
دال