خط آزاد شنبه تا چهار شنبه از ساعت 17:00 به مدت 90 دقیقه

برای اولین بار در ایران دستكش نامرئی اختراع شد

مهندس رزاق بیان كرد:این مایع را به هر دو دست، آغشته می كنیم‌ و تبدیل به دستكش می شود.این مایع رنگ، بو، حجم، وزن ندارد. در چند ثانیه خشك و جذب دست خواهد شد. مایع مانند ژلی می ماند كه دور دست را می پوشاند اما هیچ حسی نخواهید كرد.

1401/12/01
|
23:06
|


محمود رزاق ادامه داد: زمانی كه می خواهیم با روغن، گریس، چسب، رنگ، كار كنیم و همچنین در ارتباط با میكروب از این دستكش نامرئی می توانیم استفاده كنیم. طول مدت ماندگاری این مایع چهار ساعت است، هیچ ماده ای به جز آب نمی تواند این دستكش را در این مدت زمان از بین ببرد.

مهندس رزاق، درباره هدف اختراع دستكش نامرئی عنوان كرد: هدف ما از ساخت دستكش نامرئی، در وهله اول این بود كه مكانیك ها بتوانند از این مایع در حین انجام كار استفاده كنند، وقتی مسئله كرونا پیش آمد، مشاهده كردیم كسانی كه از الكل استفاده می كنند به مرور زمان در اثر استفاده زیاد از الكل، سلول های پوستی این افراد از بین می رود.

مهندس رزاق اضافه كرد: لذا ماندگاری الكل فقط در همان لحظه ای است كه استفاده می كنیم، ما به این فكر افتادیم كه مایع را ارتقا دهیم كه تبدیل به آنتی باكتریال با مدت ماندگاری طولانی شود. به طور مثال:اگر كودكی در پارك درحال بازی كردن است و در حین بازی، امكان دارد به هر وسیله ای كه در پارك وجود دارد، دست بزند.این مایع یا همان دستكش نامرئی را قبل از ورود به پارك به دست‌هایش میزند و در برابر میكروب ها در امان خواهد بود.

دسترسی سریع
خط آزاد