خط آزاد شنبه تا چهار شنبه از ساعت 17:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو جوان با پویش «من به عشق خاكم...» به استقبال هفته دفاع مقدس می رود.

به مناسبت هفته دفاع مقدس رادیو جوان با ویژه برنامه خط آزاد، با همكاری صدا و سیمای مركز آبادان از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس، همراه مخاطبین این شبكه خواهد بود.

1401/07/04
|
11:11
|

مجتبی حسنی تهیه كننده ویژه برنامه خط آزاد درباره این برنامه توضیح داد:
از 31 شهریور ماه به مدت یك هفته در برنامه خط آزاد، با پرداختن به 5 محور موضوعی و راه اندازی پویش «من به عشق خاكم...» به استقبال هفته دفاع مقدس خواهیم رفت.

حسنی در مورد بخش‌های اصلی خط آزاد گفت: 5 محور اصلی كه در این برنامه به آن خواهیم پرداخت، درباره نقش مردم محلی در دفاع از مرزها مخصوصا در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی، همبستگی جامعه و بسیج شدن مردم برای دفاع از كشور، شهدای دانش‌آموز و دانشجو در 8 سال دفاع مقدس، صحبت در مورد برخی عملیات های مهم و در پایان بررسی دستاورهای نظامی پس از جنگ تحمیلی و غرور ملی حاصل از پیشرفت های نظامی خواهد بود.

تهیه كننده خط آزاد در مورد مقارن شدن هفته دفاع مقدس و شهادت پیامبر اكرم(ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) توضیح داد: در ویژه برنامه خط آزاد، در روز شهادت امام حسن (ع) با فرماندهان تیپ امام حسن مجتبی (ع) شهر بهبهان، در مورد فضای حاكم بر جبهه، رزمندگان این شهر و عملیات‌های انجام شده توسط این تیپ صحبت كنیم، و در روز شهادت امام رضا(ع) نیز به بررسی عملیات ثامن الحجج كه باعث شكست حصر آبادان شد می‌پردازیم.

مجتبی حسنی با بیان اینكه با پویش «من به عشق خاكم...» در هفته دفاع مقدس همراه مخاطبین خواهیم بود گفت:
شنوندگان رادیو جوان می‌توانند به صورت تصویری، صوتی یا متنی با كامل كردن این جمله، بگویند تا حاضرند چه كاری را به عشق خاك وطنشان انجام دهند و در این پویش شركت كنند. صدای مردم عزیزمان كه در این پویش شركت كردند از خود برنامه پخش و تصاویر آن‌ها از رادیونمای و فضای مجازی شبكه منتشر می‌شود.

این تهیه كننده رادیو جوان ضمن اشاره به ساخت دو سری مستند در مورد 7 شهید دفاع مقدس و7 منطقه عملیاتی تصریح كرد: ویژه برنامه خط آزاد در هر روز به یكی از شهیدان دفاع مقدس كه در خاك عراق اسیر شدند و كمتر از آن‌ها صحبت شده تقدیم خواهد شد. در مستندی به نام «خط سرخ» از زندگی و نحوه شهادت آن شهید بزرگوار خواهیم شنید و همچنین در مستندی با نام «خط مقدم» نیز هر روز به یكی از مناطق عملیاتی خواهیم رفت و با راویان مناطق درباره اتفاقات آنجا صحبت خواهیم كرد.

ویژه برنامه خط آزاد به تهیه كنندگی مجتبی حسنی، اجرای مجید عسگری و با همكاری صدا و سیمای مركز آبادان روی آنتن زنده رادیو جوان می رود.

دسترسی سریع
خط آزاد