خط آزاد شنبه تا چهار شنبه از ساعت 17:00 به مدت 90 دقیقه

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در برنامه «خط آزاد»؛ بیمه مادران تا پایان دوره شیردهی ادامه می‌یابد

انسیه خزعلی درباره حمایت دولت از مادران جوان گفت: هفته گذشته تصویب شد كه بیمه مادران تا پایان دوران شیردهی ادامه یابد.

1401/06/07
|
14:17
|

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گفت‌وگو با رادیو جوان در برنامه «خط آزاد» گفت: معاونت امور زنان در بخش‌های مختلف برای جوانان فعالیت داشته، به‌طور ویژه برای دختران برنامه استعدادیابی و پشتیبانی از طرح و ایده‌ها را درنظر گرفته است. فراخوان نقش من در فردای سرزمینم مرحله اول این گام بوده است.

وی ادامه داد: در گام‌های بعدی بخش‌های پشتیبانی را خواهیم داشت. امیدواریم كه بتوانیم گفتمان‌سازی دختران و گفتمان‌سازی هویت دختران ایرانی و اسلامی را در هفته دولت آغاز كنیم.

خزعلی با بیان اینكه در سال‌های گذشته از نخبگان، شركت‌های دانش‌بنیان و جوانان در حیطه‌های ورزش، هنر و صنایع دستی حمایت‌هایی شده، ادامه داد: در بخش تسهیلات علاوه‌بر پشتیبانی‌هایی كه دولت توسط وزارت ورزش و جوانان انجام می‌دهد، در سال گذشته تسهیلاتی را برای دهه شصتی‌های روستایی درنظر گرفتیم كه امسال برای جوانان شهری و روستایی این حمایت‌ها ادامه خواهد داشت.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینكه هفته گذشته تصویب شد كه بیمه مادران تا پایان دوره شیردهی ادامه یابد، ادامه داد: در هر مرحله از سنین نوجوانی و جوانی كه بین 12 تا 35 سالگی است، برنامه‌های خاصی را درنظر گرفتیم.

انسیه خزعلی افزود: معاونت زنان به این دلیل نظام كاری و نظام‌وار شغلی را در دست دارد كه خانم‌های جوان بتوانند هم به مسائل زندگی‌شان بپردازند و از فرصت فرزندآوری استفاده كنند و هم موقعیت شغلی خود را از دست ندهند. بنابراین در مقاطعی، به خصوص بین 20 تا 35 سال می‌توانند به صورت پاره‌وقت و دوركار با حمایت‌های ویژه كارشان را ادامه دهند و به منزل، فرزندان و همسر هم توجه داشته باشند. بعد از این سنین می‌توانند به صورت تمام وقت و گسترده در خدمت جامعه باشند.

دسترسی سریع
خط آزاد