شمارش معكوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

خانواده تاكید وزارت بهداشت بر ازدواج سالم جوانان

مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: مسائل اقتصادی علت اصلی كاهش ازدواج‌ها و افزایش طلاق در جامعه نیست.

1397/06/01
|
11:08
|

سیدحامد بركاتی، در آستانه‌ی هفته ازدواج، درخصوص برنامه‌های وزارت بهداشت در راستای ترویج فرهنگ ازدواج سالم، اظهار داشت: هفته‌ی ازدواج از 22 مردادماه آغاز شده و به مدت یك هفته ادامه دارد و در این هفته ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی در حیطه‌ی ازدواج سالم برای جوانان موثر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: وزارت بهداشت از سال‌ها قبل در مقوله‌ی ازدواج سالم و ترویج فرزندآوری تلاش كرده و در این راستا نیز كتاب‌هایی با موضوع بررسی ابعاد ازدواج سالم، انتخاب صحیح همسر و ارتقای سلامت زناشویی، تهیه و به عنوان منابع آموزشی در اختیار دانشگاه‌ها قرار داده است، دانشگاه‌ها این منابع را در كارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و سمینارها مورد استفاده قرار می‌دهند و به آموزش دانشجویان می‌پردازند. برگزاری این كارگاه‌ها و آموزش و اطلاع رسانی مسائل مربوط به ازدواج نیز، با كمك مربیان صاحب علم و تجربه و پزشكان آموزش دیده صورت می‌گیرد.

مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینكه ازدواج موفق در سلامت روان زوجین در سال‌های آینده زندگی مشترك تاثیرگذار خواهد بود، تصریح كرد: یك جوان نیازهای روانی متعددی دارد، لذا با درك منطقی و شناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود، می‌تواند به درك نیازهای فرد دیگری نیز پاسخ دهد، یا با شناخت بهتر به انتخاب صحیح برسد.

بركاتی گفت: در این خصوص، با حوزه‌ی علمیه و مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و بعضی از دانشگاه‌های علوم پزشكی، تعاملاتی صورت گرفته و برنامه‌هایی در دست اقدام قرار دارد.

دسترسی سریع
شمارش معكوس