عصر من شنبه تا پنجشنبه از ساعت ساعت 15 به مدت 45 دقیقه

هنرمندان بسیجی انقلابی از دل هنرمندان بسیجی

بسیج،نهادی مردمی با ده هامیلیون عضو است كه تمامی اقشارجامعه درآن فعالیت می كنند و بركات فراوانی از ابتدای تاسیس برای كشور داشته است. هنرمندان بسیجی به عنوان نخبگان جامعه تاثیر بسزایی در دستیابی انقلاب به اهداف و آرمان های خود دارند.

1397/09/05
|
20:39
|

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛ بسیج،نهادی مردمی با ده هامیلیون عضو است كه تمامی اقشارجامعه درآن فعالیت می كنند و بركات فراوانی از ابتدای تاسیس برای كشور داشته است. هنرمندان بسیجی به عنوان نخبگان جامعه تاثیر بسزایی در دستیابی انقلاب به اهداف و آرمان های خود دارند."عصرمن"5آذر بررسی كرده است.

نقش هنرمندان مردمی در معرفی،رشد و توسعه هنر در جامعه از طریق فعالیتهای داوطلبانه و ایجاد بسترهای فرهنگ ساز موضوع امروز برنامه عصر من است. و قرار است با رئیس بسیج هنرمندان و دبیر جشنواره فیلم مقاومت در این برنامه گفتگو شود.واژه بسیج یكی از واژگانی است كه در حدود سی سال گذشته بیش از هر واژه دیگری در كشور مورد استفاده واقع شده و ذهن تك تك ملت با آن آشنا ست. كه البته این آشنایی متاسفانه دلالت بر یكسانی برداشت مفهومی از آن نداشته و نخواهد داشت.

معنا و مفهوم مصطلح این واژه ، بر اساس آنچه كه واضع آن در نظام جمهوری اسلامی یعنی حضرت امام خمینی (ره) قرار داد، به تشكلی فراگیر و داوطلبانه جمعی از مردم كه برای پاسداری از اهداف مقدس و متعالی خودشان كه همانا انقلاب اسلامی و نظام اسلامی باشد ، گرد هم آمده باشند و در این راه از همه چیز ، حتی از جان خود نیز می گذرند، اطلاق شود. درامتداد این معنا، رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیه الله العظمی خامنه ای نیز بسیج را «آمادگی برای خدمت به كشور، نظام و مردم را در جایی كه از انسان كاری ساخته است»می دانند. بنابراین، ضمن احترام به برداشت های دیگر، آنچه مورد نظر و باور سازمان بسیج هنرمندان است ، این تعریف می باشد.

حال كه در اصل بسیج و مفهوم آن به درك مشترك رسیدیم، خود به خود سازمان بسیج هنرمندان نیز تعریف می شود: تشكلی است كه در آن، هنرمندان این مرز و بوم برای انجام خدمت به فرهنگ، هنر و ادب ایران اسلامی (شناخت دقیق و عمیق، غنا بخشیدن به آن، معرفی و شناساندن آن به دیگر فرهنگ ها و ملت ها، و بهره گیری از آن در انتقال معارف و ارزشهای اسلامی و حقایق الهی و بشریت) به صورت داوطلبانه گرد هم می آیند و سعی دارند در این عرصه ، به نیازهای انقلاب و جامعه پاسخ گفته، باری از جامعه را در مسیر نیل به مقصد مقاصد بر دوش كشند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
عصر من