كیلومتر 88 شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 15 دقیقه

ویژگی انسانهای قانع را در كیلومتر88بشنوید. حرص؛چاهی كه برای خود می‌كنیم!

"كیلومتر 88" یكشنبه 23 اردیبهشت درباره انسان قانع سخن خواهد گفت. تعریف قناعت و ویژگی های انسان قانع را برخواهد شمرد و درباره حرص زدن برای كسب خواسته هایمان برنامه سازی می كند.كیلومتر 88 را شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 بشنوید.

1397/02/26
|
12:43
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛"كیلومتر 88" یكشنبه 23 اردیبهشت درباره انسان قانع سخن خواهد گفت. تعریف قناعت و ویژگی های انسان قانع را برخواهد شمرد و درباره حرص زدن برای كسب خواسته هایمان برنامه سازی می كند.كیلومتر 88 را شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 بشنوید.

قناعت در لغت ‏به معنای بسنده كردن به مقدار كم، از كالای مورد نیاز، و رضایت‏ به چیزی است كه نصیب شخص می‏شود. در احادیث گاهی كلمه قناعت‏ به معنای مطلق رضایت ‏به كار رفته است. در تفاوت قناعت و بخل گفتنی است: قناعت بیشتر در اخلاق فردی مطرح است و مربوط به استفاده بهینه از امكانات زندگی و اجتناب از زیاده روی در هزینه ها و مصارف و رضایت به نعمت های الاهی است، اگر چه اندك باشد، در حالی كه بخل مربوط به اخلاق اجتماعی است، آن گاه كه انسان باید به یاری دیگران بشتابد و از امكانات مالی و اعتباری خویش در جهت مصارف مورد نیاز جامعه استفاده نماید، بخل بورزد و هزینه نكند. در علم اخلاق قناعت در مقابل حرص استعمال می‏شود. صفت قناعت موجب می‏شود كه شخص به مقدار نیاز و ضرورت بسنده كند و زاید بر آن را نطلبد. بنابراین می توان گفت قانع كسى است كه به اندك بسنده مى كند و ناخشنود نمى شود و به سهم خویش راضی است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
كیلومتر 88