كیلومتر 88 شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 15 دقیقه

به چه كسی اعتماد كنیم؟ چه كسی قابل اعتماد است؟

در طول زندگی، خیلی وقت‌ها آدم‌هایی می‌آیند كه از اعتمادمان سوءاستفاده می‌كنند و این مسئله عمیقاً احساسات ما را جریحه‌دار می‌كند و این اعتماد كردن دوباره به بقیه آدم‌ها را برایمان سخت می‌كند.

1397/02/18
|
14:33
|

«كیلومتر 88» با طرح این پرسش كه به چه كسی می‌شود اعتماد كرد و آیا شما از اعتماد خود به دیگران دچار آسیب و ضربه شده‌اید یا خیر، می‌خواهد بار دیگر موضوع اعتماد را به بحث بكشد. كارشناسان توصیه می‌كنند در مقوله‌ی اعتماد به افراد ابتدا ببینید طرف مقابل شما با دیگران چطور رفتار می‌كند.

یك عامل بسیار مهم در تعیین اینكه كسی شایسته‌ی اعتماد است یا خیر، طریقه‌ی رفتار و برخورد او با دیگران است. آدم‌هایی كه این فرد را می‌شناسند چطور با او رفتار می‌كنند؟ آیا این آدم از آن دسته افراد است كه حس خوب و گرمی در دیگران ایجاد می‌كند؟ یا بقیه همیشه با او مشكل دارند؟ نكته‌ی دیگر اینكه همه‌ی آدم‌ها اشتباه می‌كنند. دادن فرصت دوباره به آدم‌ها هیچ اشكالی ندارد. باید بفهمید كه واقعاً چرا یك نفر به اعتمادتان خیانت كرده است. موقعیت را درست درك كنید و خودتان را درست جای آن فرد بگذارید. باید بفهمید چه چیزی او را تحریك به دروغ كرده است یا چرا باعث شده به شما خیانت كند.

گاهی‌اوقات آدم‌ها از روی ترس یا به خاطر اذیت نكردن دیگران كارهایی را انجام می‌دهند. وقتی موقعیت را خوب درك و سعی كنید درمقابل همان درك را نشان دهید، به آن فرد دوباره حس اعتماد می‌دهید و می‌توانید دوباره در آینده به او اعتماد كنید.

«كیلومتر 88 » سه‌شنبه 18 اردیبهشت به اعتماد خواهد پرداخت.

دسترسی سریع
كیلومتر 88