جوان گشت پنج شنبه و جمعه از ساعت 6:40 به مدت 80 دقیقه

دور دنیا در دو ساعت با جوانگشت رادیو جوان

برنامه جوانگشت تنها برنامه رادیو جوان در حوزه ایرانگردی و گردشگری است كه در گروه ورزش و تفریحات رادیو جوان تولید می‌شود. این برنامه 6 سال است كه هر هفته پنج شنبه ها و جمعه ها ساعت 6:4٠ تا ٨ صبح روی آنتن زنده شبكه رادیویی جوان می‌رود و با او

1401/04/11
|
14:07
|


نیره مرادحاصلی تهیه كننده برنامه جوانگشت در مورد این برنامه شاد صبحگاهی توضیح داد:
جوانگشت یك برنامه پرانرژی است كه بخش های متنوعی برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران و جهان دارد. یكی از بخش‌های اصلی این برنامه، معرفی شهرها و روستاهای كمترشناخته شده یا شناخته نشده می‌است. در این بخش ایران را از دریچه دوربین دختر عكاسی كه به نقاط مختلف كشور سفر می‌كند، روایت می‌كنیم. انسیه چراغعلی دختر عكاسی كه راوی این قسمت است با سفر به نقاط مختلف و دیدن زیبایی‌های چشم نواز ایران، قابی را توصیف می‌كند كه در ذهن مخاطب ثبت می‌شود و این می‌تواند انگیزه‌ای برای شروع یك سفر باشد.
مرادحاصلی با بیان اینكه گزارش‌های با نشاط مردمی و گفتگو با كارشناسان در مورد آخرین اخبار گردشگری از قسمتهای ثابت برنامه است گفت: علاوه بر این‌ها در هر برنامه با فرمت متفاوتی به یكی از موضوعات گردگشگری می‌پردازیم. با توجه به موضوع برنامه یك داستان كوتاه داریم كه با استفاده از كلمه های قافیه‌دار و هم‌آهنگ و موسیقی‌های متنوع سعی می‌كنیم فضای شاد و متفاوتی را در طرح موضوع و سوال برنامه رقم بزنیم.
تهیه كننده جوانگشت در مورد بخش‌های نمایشی متنوع این برنامه بیان كرد: ما چندین بخش نمایشی داریم كه در یكی از آن‌ها، یك زوج پیر یزدی به نام اكبر و رباب هر بار از خاطره سفرهایشان برای هم تعریف می‌كنند. بخش نمایشی یاشار و ملیحه، نمایشی دیگری در برنامه است كه در آن یاشار به همراه همسرش ملیحه به صورت تخیلی و با كمك ذهن یاشار به جاهای مختلف كشور سفر می‌كنند و آن مكان را برای مخاطب برنامه معرفی می‌كنند.
وی ادامه داد: در بخش نمایشی جهانگشت نیز هر بار با جاذبه‌های گردشگری یكی از كشورهای جهان آشنا می‌شویم. در این نمایش هر بار كش‌مكش‌های بین شخصیت‌ها بهانه‌ای برای سفر به یكی از كشورهای جهان و معرفی آن می‌شود. همچنین یك بخش نمایشی با دو شخصیت معلم و شاگرد داریم كه در آن دانش آموز، هر بار با بهانه‌هایی از ورزش فرار كرده و به جای آن تحقیقی ورزشی می‌خواند كه بیان این تحقیق همراه با نكات ورزشی و با دید طنز بخش جذابی را به برنامه اضافه كرده است.
وی در پایان گفت: جوانگشت در ایام شیوع كرونا و محدودیت سفرها، نقش بسزایی در فرهنگ‌سازی شعار در خانه بمانیم و كاهش سفرهای غیر ضروری داشت و امیدواریم پس از كرونا نیز بتوانیم قدمی به سوی رونق گرفتن سفرها داشته باشیم.
جوانگشت به تهیه كنندگی نیره مرادحاصلی آخر هفته ها از ساعت 6:40 مهمان مخاطبین همراه شبكه رادیویی جوان خواهد بود.

دسترسی سریع
جوان گشت