گل یا پوچ پنج شنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه

سلامتی خود را جدی بگیرید؛ میکروب همسفر باوفای گردوغبار

برنامه ""گل یا پوچ"" در این هفته پیرامون گردوغبار و میزان تاثیر منفی آن‌ها در سلامتی صحبت خواهد کرد چراکه در بسیاری موارد گرد و غبار به تنهایی مضر نیستند و میکروب هایی که در طی مسیر به آن‌ها می‌چسبند می‌توانند ناقل بیماری باشند.

1396/06/21
|
11:21

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ آیا میدانستید که ذرات گرد و غبار موجود در طوفان حامل میکروب هستند؟ و این موضوع تا چه حد بر سلامت مردم و محیط زیست تاثیر می‌گذارد؟

تاثیرات طوفان شن بر سلامتی را نادیده نگیرید.

در واقع در بسیاری موارد گرد و غبار به تنهایی مضر نیستند و میکروب هایی که در طی مسیر به آن ها می چسبند می‌توانند ناقل بیماری باشند. همان طور که میدانید طوفان شن و ماسه کیلومتر ها راه را طی می کند و در طول این مسیر ، ذرات آلوده ی زیادی را با خود حمل می کنند.

محققان با انجام آزمایشات متعدد بر روی ذرات موجود در طوفان شن در مناطق مختلف دریافتند که آنان تا چه حد ناقل بیماری و میکروب های گوناگون هستند.

برنامه گل یا پوچ در این هفته پیرامون گردوغبار و میزان تاثیر منفی آن‌ها در سلامتی صحبت خواهد کرد چراکه در بسیاری موارد گرد و غبار به تنهایی مضر نیستند و میکروب هایی که در طی مسیر به آن‌ها می‌چسبند می‌توانند ناقل بیماری باشند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گل یا پوچ