اینجا شب نیست ( بامداد جمعه) بامداد جمعه از ساعت 24:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو جوان

اينجا شب نيست (بامداد جمعه)

فناوری های آینده فناوری‌های در آینده

پیش بینی فناوری‌های آینده چگونه خواهند بود؟

1397/11/07
|
09:26

اغلب گفته می‌شود که حقیقت، عجیب‌ و غریب‌تر از تخیل است اما با پیش‌بینی‌های یک متخصص از اختراعات فوق‌العاده جدید و پیشرفته در آینده، مرزهای میان حقیقت و دنیای علمی تخیلی در حال محو شدن هستند. مفاهیمی مانند گردشگری فضایی، قطارهای زیردریایی و غلاف‌های پرنده شخصی که زمانی تنها به دنیای خیالی و فانتزی محدود بودند حالا در فهرست اختراعاتی قرار گرفته‌اند که قرار است طی 50 سال آینده در زندگی روزمره‌ی بشر گنجانده شود. تلاش انسان برای نوآوری بی‌وقفه است. بشر همچنان به تلاش خود ادامه خواهد داد تا طرح‌هایی که زمانی به کتاب‌ها و سریال‌های علمی تخیلی تعلق داشتند به واقعیت تبدیل شوند و بخش پذیرفته‌شده‌ای از زندگی روزمره‌ی انسان شوند.

امروزه بدون حضورفناوری، زندگی امکان پذیر نیست و بسیاری از مسائلی که در زندگی ما وجود دارد تنها با حضور فناوری از بین می‌رود. در برنامه‌ی «اینجا شب نیست» بامداد جمعه همراه با کارشناس برنامه آقای دکتر مومنی نصب، درباره‌ی فناوری‌هایی که در آینده وجود خواهد داشت و در کل پیش بینی فناوری‌های آینده صحبت خواهیم کرد که از جمله این فناوری‌ها که در برنامه مورد بررسی قرار گرفت چاپگر سه بعدی، کارت‌های اعتباری و سینما بود.

این برنامه کاری از گروه دانش با تهیه‌کنندگی پانته آ پاچنگی است که هر جمعه از شبکه‌ی رادیویی جوان پخش می‌شود. شما می‌توانید برای شنیدن این برنامه به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید.

دسترسی سریع
اینجا شب نیست (بامداد جمعه)