اینجا شب نیست ( بامداد جمعه) بامداد جمعه از ساعت 24:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو جوان

اينجا شب نيست (بامداد جمعه)

آپارتمان نشینی فرهنگ آپارتمان نشینی

همه چیز درباره‌ی فرهنگ آپارتمان نشینی

1397/04/30
|
18:24

رشد جمعیت شهری و گذر زمان در چند دهه‌ی گذشته عاملی بود تا تغییرات بنیادی و اساسی در نحوه و شکل زندگی مردم به وجود آید. تغییراتی که گاه از سر شوق و اشتیاق بود.
خارج شدن خانه‌ها از فضایی که وسعت آن امروزه برای نسل جدید کمتر در تخیل می‌گنجد و تبدیل شدن آنها به خانه‌هایی در ابعاد کوچک تر، به گونه‌ای که هر خانه روی خانه‌ای دیگر بنا شده، شکلی از زندگی را در خانه‌هایی به نام آپارتمان به وجود آورده‌است. مدلی که زندگی در آن خلاف زندگی در خانه‌های حیاط دار و بزرگ تابع قواعد و قانون خاص خودش است.

نزدیک به چندین سال تجربه‌ی زندگی آپارتمان نشینی در مجموعه‌های شهری، بر آن شدیم تا نکاتی درباره‌ی سبک زندگی، بهتر زیستن و حسن همجواری و آگاهی از حقوق و قوانین سبک زندگیِ آپارتمان نشینی را یادآور شویم.
فرهنگ آپارتمان نشینی حدود هفتاد سال است که یکی از بزرگترین دغدغه‌های کلان شهرها شده به طوری که فقدان آن باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود. در برنامه‌ی بامداد جمعه مورخ بیست و نهم تیرماه همراه با شما درباره‌ی فرهنگ آپارتمان نشینی و لازمه‌ی رعایت آن در زندگی امروزی صحبت کردیم. در این برنامه که با اجرای بهار ارجمند از شبکه‌ی رادیویی جوان پخش شد. از شما خواستیم که با ماتماس بگیرید و نظرخودتان را درباه‌ی لزوم رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی مطرح کنید که در ادامه صحبت‌های خوبی از طرف شما شنیده شد. همچنین در رابطه با موضوع برنامه صحبت‌هایی داشتیم با جناب آقای دکتر پدیدار که فرهنگ آپارتمان نشینی را از بعد روانشناختی مورد بررسی قرار داد. همچنین در بخشی دیگر از شما شنوندگان خواستیم تا با ماتماس بگیرند و درباره‌ی بهترین کتابی که تا به امروز خوانده‌اند صحبت کنند که بر اساس این اتفاق با کتاب‌های زیادی آشنا شدیم.

دسترسی سریع
اینجا شب نیست (بامداد جمعه)