اینجا شب نیست (بامداد چهارشنبه) بامداد چهارشنبه از ساعت 24:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو جوان

اينجا شب نيست (بامداد چهارشنبه)

اینترنت اشیا عصر اینترنتی كه اشیا رو هم اینترنتی كرد

بامداد چهارشنبه پانزدهم شهرویور ماه در برنامه ""اینجا شب نیست"" پیرامون موضوع اینترنت اشیا صحبت خواهد شد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید این برنامه را از دست ندهید.

1396/06/14
|
14:01
|

ببسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان كه به شبكه اینترنت متصل شده و بتوان توسط اپلیكیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت كنترل و مدیریت شوند. اینترنت اشیا نام دارند به زبان ساده، اینترنت اشیا ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبكه‌ای است كه از طریق آن می‌توانند با یكدیگر و با كاربرانشان تعامل كنند.

بامداد چهارشنبه پانزدهم شهرویور ماه در برنامه ""اینجا شب نیست"" پیرامون موضوع اینترنت اشیا صحبت خواهد شد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید این برنامه را از دست ندهید.

اینترنت اشیا، سیستمی از كامپیوترها، ماشین‌های محاسبه، دستگاه‌های دیجیتال و مكانیكی، انسان‌ها و حیوانات است كه هر كدام با یك كد مستقل و به عنوان یك وسیله‌ی متمایز، در شبكه حضور دارند و سهم قابل توجهی از تبادل اطلاعات و رفتار و رابطه میان آنها، بدون دخالت و نظارت مستقیم انسان انجام می‌شود.

اریك فیسچر، متخصص با تجربه آمریكایی در زمینه­ دانش و فناوری، به تحلیل این قابلیت جدید یعنی اینترنت اشیا «Internet Of Things» پرداخته كه نتایج آن توسط مركز تحقیقات كنگره آمریكا منتشر شده است. وی در توضیح اینترنت اشیاء (IoT) به شبكه‌­ای از اشیاء اشاره می‌كند كه می‌توانند (با كمك كامپیوتر و از طریق ارتباط اینترنتی) با سایر اشیاء ارتباط برقرار كنند. "اشیاء" می­‌تواند شامل هر "چیزی" باشد كه قابلیت جمع آوری داده­‌ها، كنترل شدن و یا ارتباط از راه دور را داشته باشد. به عنوان نمونه خودروها، اسباب و وسایل مختلف خانگی، ابزارآلات پزشكی، شبكه­‌های الكتریكی، ابزارآلات مختلف صنعتی و ساختمانی و ... مثال­‌هایی از این "اشیاء" هستند. به عبارت دیگر، "اینترنت اشیاء" در برگیرنده­ تعداد زیادی از اشیاء به هم وابسته است. در حقیقت، این پدیده به عنوان مرحله­ اصلی در سیر تكامل فضای مجازی شناخته شده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
اینجا شب نیست (بامداد چهارشنبه)