دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

انرژی های نو سیاستی که برای انرژی‌های نو پیش گرفته‌ایم

"دوباره آسمان آبی" امروز درباره سیاست های جاری درباره انرژی های نو و بهروری در این گونه از انرژی ها صحبت خواهد کرد و این موضوع را با معاون برنامه ریزی ساتبا و نماینده منطقه آسیا و اقیانوسیه کنوانسیون تغییر اقلیم سازمان ملل بررسی می کند.

1397/07/02
|
08:44

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ برنامه "دوباره آسمان آبی" از رادیو جوان امروز درباره سیاست های جاری درباره انرژی های نو و بهروری در این گونه از انرژی ها در ایران صحبت خواهد کرد و این موضوع را با "جعفر محمد نژاد" سیگارودی معاون برنامه ریزی ساتبا و کاظم کاشفی نماینده منطقه آسیا و اقیانوسیه کنوانسیون تغییر اقلیم سازمان ملل بررسی می کند.

بر اساس ماده 8 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و در راستای ارتقاء بهره وری و استفاده هر چه بیشتر از منابع تجدیدپذیر، لایحه تاسیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) که از ادغام سازمان انرژی های نوایران(سانا) و سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) شکل گرفته است، توسط هیئت محترم وزیران تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید. لایحه مذکور پس از بررسی و تایید در کمیسیون های تخصصی ، در جلسه مورخ 1395/9/24 در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و در تاریخ 1395/10/15 به تائید شورای محترم نگهبان رسید. قانون 13 ماده ای تشکیل ساتبا پس از ابلاغ توسط ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، طی شماره134758 مورخ 1395/10/30، توسط ریاست محترم جمهور جهت اجرا به وزارت نیرو ابلاغ شد .

در ماده 1 قانون تشکیل ساتبا آمده است که این سازمان به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش های تولید برق تجدیدپذیر و پاک، تشکیل می‌شود.و در ماده 2 به کارگیری بخش خصوصی و حمایت از مشارکت آن، تدوین سیاست های تشویقی در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان، عملیاتی نمودن استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سطح صنعتی و انجام وظایف دولت برای تحقق اهداف سازمان، بعنوان موضوع فعالیت سازمان مورد تاکید قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی