دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

زمین به نوع مصرف ما زنده است

زمین روز به روز در حال گرمتر شدن است و انسان ها فقط نظاره گر این آسیب زیست محیطی ! از همین رو بسیاری از كارشناسان برآن شده اند تا با اتخاذ تدابیری از تخریب زمین جلوگیری كنند.اصلاح الگوی مصرف برای حفاظت از زمین یكی از این راه ها است.

1397/02/11
|
14:31
|

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ زمین روز به روز در حال گرمتر شدن است و انسان ها فقط نظاره گر این آسیب زیست محیطی هستند ! از همین رو بسیاری از كارشناسان برآن شده اند تا با اتخاذ تدابیری از تخریب زمین جلوگیری كنند

با صنعتی شدن جوامع و بروز گازهای گلخانه ای ، زمین روز به روز به سمت گرمتر شدن گام بر می دارد كه این مسئله نه تنها حیات زیستی را مورد تهدید جدی قرار می دهد بلكه زندگی هر جنبده ای مثل انسان ها را نیز با مرگ روبرو می كند .

مفهوم گرم شدن زمین به معنای مصرف از نعمت های خدادای است كه انسان ها به بدترین نحو از آنان استفاده می كنند . بهره گیری بیش از اندازه از انرژی های نوین و گازسوز یكی از خطراتی است كه به نابودی زمین كمك شایانی كرده .

در بسیاری از كشورهای جهان از قدیم به فكر اصلاح مدیریت استفاده از این منابع افتاده اند . به عنوان مثال در كشور فرانسه وسایل گازسوز از ساعتی معین خاموش می شود . یا در كشور اتریش با استفاده از اشعه مادون قرمز نقاط مورد هدر انرژی گرمایی شناسایی می شود و دولت با در اختیار گذاشتن تسهیلات نسبت به رفع این موارد اقدام می كند .

اما متاسفانه در كشور ما محیط زیست در اولویت دست چندم است و توجه ویژه به آن نمی شود .

با خشك شدن دریاچه ارومیه به علت بهره گیری از آب بالادست ، بسیاری از پرندگان مهاجر فرار را بر قرار ترجیح دادند و از سفر به این زیست بوم خدادای منصرف شدند !

همین مهاجرت این پرندگان نیز تا حدود زیادی به اقتصاد مردم ضربه زد و در عین حال محیط زیست طبیعی كشورمان را با هشدار جدی روبرو كرد . لزوم باز آفرینی و احیای زیست بوم های طبیعی در كشورمان نیازمند مدیریت صحیح است كه امیدورایم به سرانجام برسد.

"دوباره آسمان آبی" بررسی می كند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی