دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

زمین به نوع مصرف ما زنده است

زمین روز به روز در حال گرمتر شدن است و انسان ها فقط نظاره گر این آسیب زیست محیطی ! از همین رو بسیاری از کارشناسان برآن شده اند تا با اتخاذ تدابیری از تخریب زمین جلوگیری کنند.اصلاح الگوی مصرف برای حفاظت از زمین یکی از این راه ها است.

1397/02/11
|
14:31

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ زمین روز به روز در حال گرمتر شدن است و انسان ها فقط نظاره گر این آسیب زیست محیطی هستند ! از همین رو بسیاری از کارشناسان برآن شده اند تا با اتخاذ تدابیری از تخریب زمین جلوگیری کنند

با صنعتی شدن جوامع و بروز گازهای گلخانه ای ، زمین روز به روز به سمت گرمتر شدن گام بر می دارد که این مسئله نه تنها حیات زیستی را مورد تهدید جدی قرار می دهد بلکه زندگی هر جنبده ای مثل انسان ها را نیز با مرگ روبرو می کند .

مفهوم گرم شدن زمین به معنای مصرف از نعمت های خدادای است که انسان ها به بدترین نحو از آنان استفاده می کنند . بهره گیری بیش از اندازه از انرژی های نوین و گازسوز یکی از خطراتی است که به نابودی زمین کمک شایانی کرده .

در بسیاری از کشورهای جهان از قدیم به فکر اصلاح مدیریت استفاده از این منابع افتاده اند . به عنوان مثال در کشور فرانسه وسایل گازسوز از ساعتی معین خاموش می شود . یا در کشور اتریش با استفاده از اشعه مادون قرمز نقاط مورد هدر انرژی گرمایی شناسایی می شود و دولت با در اختیار گذاشتن تسهیلات نسبت به رفع این موارد اقدام می کند .

اما متاسفانه در کشور ما محیط زیست در اولویت دست چندم است و توجه ویژه به آن نمی شود .

با خشک شدن دریاچه ارومیه به علت بهره گیری از آب بالادست ، بسیاری از پرندگان مهاجر فرار را بر قرار ترجیح دادند و از سفر به این زیست بوم خدادای منصرف شدند !

همین مهاجرت این پرندگان نیز تا حدود زیادی به اقتصاد مردم ضربه زد و در عین حال محیط زیست طبیعی کشورمان را با هشدار جدی روبرو کرد . لزوم باز آفرینی و احیای زیست بوم های طبیعی در کشورمان نیازمند مدیریت صحیح است که امیدورایم به سرانجام برسد.

"دوباره آسمان آبی" بررسی می کند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی