دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

پسماندها دوباره آسمان را آبی می کنند

امروزه با آلودگی روزافزون هوا بسیاری از دولت های درگیر این موضوع دست به کار شده اند تا راه تنفسی برای شهروندان خود پیدا کنند . یکی از این روش ها روی آوردن به استفاده از سوخت های سازگار با محیط زیست است."دوباره آسمان آبی"بررسی کرده است.

1396/11/24
|
19:25

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ استفاده از سوخت های سازگار با محیط زیست چند سالی است که در دستورکار بسیاری از دولت ها قرار گرفته .با گسترش شهرها و جمعیت ، استفاده از سوخت های فسیلی و آلاینده در اغلب کشورهای جهان روبه فزونی گذاشته ، و نفس های خیلی از شهروندان در گیرودار این آلودگی به شماره افتاده است .

از همین رو دولت ها به فکر جایگزین کردن سوخت های سازگار به محیط زیست به جای سوخت های فسیلی و آلاینده افتادند .یکی از این نوع سوخت ها که آلودگی کمتری نسبت به سوخت های فسیلی و بنزین دارد ، سوخت هایی است که از پسماند زباله و مصارف خانگی بدست می آید . در این نوع سوخت فعل و انفعالات طوری است که آلودگی کمتری نسبت به سایر سوخت ها دارند و از همه مهمتر سازگار با محیط زیست است که از این حیث اهمیت دارد .

یکی دیگر از این دست سوخت ها که نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد ، اتانول زیستی است . این نوع از سوخت در درجه اول با موتور خودروها سازگاری دارد که این امر می تواند نوید بخش کاهش آلاینده ها در آسمان باشد .

کشور ما هم که در موضوع آلودگی هوا گرفتار است می تواند با بهره گیری از فن آوری های روز از میزان این آلاینده ها در هوا بکاهد و راه را برای تنفس بهتر مردم در کلانشهرها هموار کند .

برنامه "دوباره آسمان آبی" شامگاه دوشنبه به راه های برون رفت از آلودگی هوا پرداخت.مارا در آرشیو دنبال کنید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی