دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

پسماندها دوباره آسمان را آبی می كنند

امروزه با آلودگی روزافزون هوا بسیاری از دولت های درگیر این موضوع دست به كار شده اند تا راه تنفسی برای شهروندان خود پیدا كنند . یكی از این روش ها روی آوردن به استفاده از سوخت های سازگار با محیط زیست است."دوباره آسمان آبی"بررسی كرده است.

1396/11/24
|
19:25
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ استفاده از سوخت های سازگار با محیط زیست چند سالی است كه در دستوركار بسیاری از دولت ها قرار گرفته .با گسترش شهرها و جمعیت ، استفاده از سوخت های فسیلی و آلاینده در اغلب كشورهای جهان روبه فزونی گذاشته ، و نفس های خیلی از شهروندان در گیرودار این آلودگی به شماره افتاده است .

از همین رو دولت ها به فكر جایگزین كردن سوخت های سازگار به محیط زیست به جای سوخت های فسیلی و آلاینده افتادند .یكی از این نوع سوخت ها كه آلودگی كمتری نسبت به سوخت های فسیلی و بنزین دارد ، سوخت هایی است كه از پسماند زباله و مصارف خانگی بدست می آید . در این نوع سوخت فعل و انفعالات طوری است كه آلودگی كمتری نسبت به سایر سوخت ها دارند و از همه مهمتر سازگار با محیط زیست است كه از این حیث اهمیت دارد .

یكی دیگر از این دست سوخت ها كه نقش بسزایی در كاهش آلودگی هوا دارد ، اتانول زیستی است . این نوع از سوخت در درجه اول با موتور خودروها سازگاری دارد كه این امر می تواند نوید بخش كاهش آلاینده ها در آسمان باشد .

كشور ما هم كه در موضوع آلودگی هوا گرفتار است می تواند با بهره گیری از فن آوری های روز از میزان این آلاینده ها در هوا بكاهد و راه را برای تنفس بهتر مردم در كلانشهرها هموار كند .

برنامه "دوباره آسمان آبی" شامگاه دوشنبه به راه های برون رفت از آلودگی هوا پرداخت.مارا در آرشیو دنبال كنید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی