دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

چتر سوخت های زیست محیطی کی باز می شود؟

با توسعه بیش از پیش شهرها و آلاینده های صنعتی و خودرویی در هوا دولت ها بیشتر از قبل به فکر استفاده از سوخت هایی افتاده اند که علاوه بر کارایی بیشتر بتواند کمی از آلودگی هوا کم کند .

1396/11/18
|
11:50

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان، هوای آلوده که چند سالی است گریبانگیر شهرهای بزرگ و صنعتی در کل دنیا شده و در دهه های اخیر هم پا به سمت ایران گذاشته و بسیاری از شهرهای کشورمان را در روزهای سرد سال درگیر خود می کند .


نوک پیکان انتقادات برای آلودگی هوا هم بیشتر سمت سوخت مصرفی خودروها و صنایع تولیدی را نشانه گرفته که از این مهم به عنوان بزرگترین معضل نیز یاد می شود .


بسیاری از کشورهای توسعه یافته در سراسر جهان که در حال حاضر با آلودگی هوا دست و پنجه نرم میکنند به این موضوع واقف اند که باید فکری اساسی برای سوخت های مصرفی در کشورهای خود کنند .


از همین رو به دنبال راهکاری رفته اند تا سایه سنگین آلودگی را از سر کشورهای خود بازکنند .
بهترین راهی که این کشورها برای این جایگزینی در پیش گرفته اند بحث استفاده از سوخت های سازگار با محیط زیست است . بهترین نوع این سوخت هم پسماندهای کشاورزی و روغن های استفاده شده در مصارف خانگی است . چوب های درختان و سایر موادی که از زباله ها هم بدست می آید را می توان در زمره این سوخت های زیست محیطی قلمداد کرد .


در کشور ما اما متاسفانه هنوز سیستم های سنتی در حال فعالیت اند و انرژی های نو هنوز نتوانسته اند جایی را برای خود دست و پاکنند .


با اندکی تامل در استفاده این کشورها از این نوع سوخت هم میتوان دریافت که رونق استفاده از این سوخت های سازگار با طبیعت می تواند اوضاع هوا را در کشور تا حدود زیادی بهبود بخشد .
برنامه «دوباره آسمان» دوشنبه شب راه های استفاده از سوخت های سازگار با طبیعت را بررسی کرده است.مارا در آرشیو دنبال کنید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی