دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

چتر سوخت های زیست محیطی كی باز می شود؟

با توسعه بیش از پیش شهرها و آلاینده های صنعتی و خودرویی در هوا دولت ها بیشتر از قبل به فكر استفاده از سوخت هایی افتاده اند كه علاوه بر كارایی بیشتر بتواند كمی از آلودگی هوا كم كند .

1396/11/18
|
11:50
|

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان، هوای آلوده كه چند سالی است گریبانگیر شهرهای بزرگ و صنعتی در كل دنیا شده و در دهه های اخیر هم پا به سمت ایران گذاشته و بسیاری از شهرهای كشورمان را در روزهای سرد سال درگیر خود می كند .


نوك پیكان انتقادات برای آلودگی هوا هم بیشتر سمت سوخت مصرفی خودروها و صنایع تولیدی را نشانه گرفته كه از این مهم به عنوان بزرگترین معضل نیز یاد می شود .


بسیاری از كشورهای توسعه یافته در سراسر جهان كه در حال حاضر با آلودگی هوا دست و پنجه نرم میكنند به این موضوع واقف اند كه باید فكری اساسی برای سوخت های مصرفی در كشورهای خود كنند .


از همین رو به دنبال راهكاری رفته اند تا سایه سنگین آلودگی را از سر كشورهای خود بازكنند .
بهترین راهی كه این كشورها برای این جایگزینی در پیش گرفته اند بحث استفاده از سوخت های سازگار با محیط زیست است . بهترین نوع این سوخت هم پسماندهای كشاورزی و روغن های استفاده شده در مصارف خانگی است . چوب های درختان و سایر موادی كه از زباله ها هم بدست می آید را می توان در زمره این سوخت های زیست محیطی قلمداد كرد .


در كشور ما اما متاسفانه هنوز سیستم های سنتی در حال فعالیت اند و انرژی های نو هنوز نتوانسته اند جایی را برای خود دست و پاكنند .


با اندكی تامل در استفاده این كشورها از این نوع سوخت هم میتوان دریافت كه رونق استفاده از این سوخت های سازگار با طبیعت می تواند اوضاع هوا را در كشور تا حدود زیادی بهبود بخشد .
برنامه «دوباره آسمان» دوشنبه شب راه های استفاده از سوخت های سازگار با طبیعت را بررسی كرده است.مارا در آرشیو دنبال كنید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی