دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

همه چیز را به نفت گره نزنیم

ذخایر نفت كشور رو به كاهش است و باید برای جایگزین كردن انواع سوخت ها به جای نفت راه حل مناسبی را اندیشید . شیوه غلط مدیریتی و تدیبر برای استفاده از سوخت های فسیلی به آخر خط رسیده كه زنگ خطر مهمی برای آیندگان است.

1396/11/10
|
17:42
|

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ كشور ما با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب یكی از معدود كشورهایی در دنیاست كه می تواند برای تامین انرژی خود به جای نفت از سایر انرژی ها استفاده كند .
با توجه به اقلیم متفاوت یكی از انرژی هایی كه استفاده از آن از سوی مردم و مسئولین مغفول مانده انرژی خورشیدی است .

انرژیی كه از نور خورشید به دست می آید و می توان از نور حاصل از آن برای گرمایش و سوخت استفاده كرد . استفاده توامان از این انرژی خدادای می تواند سهم عمده ای از كاهش آلودگی هوا را ایجاد كند و علباوه بر آن در ذخیره سازی نفت نیز بهره برد .

البته انرژی خورشیدی در این زمینه تنها نیست و پسماندهای حاصل از زباله ها هم می تواند گامی موثر در توسعه استفاده از انرژی های نو باشد .
تمام این امكانات اما در كشور ما به علت آموزش ندیدن مردم و مسئولین از دوران تحصیل مانع رشد انرژی های تجدید پذیر است و تكیه به نفت همچنان بلای جان مردم و آلودگی های زیست محیطی من‌جمله هواست .

استفاده بی رویه از ذخایر نفتی كشور آثار بلند مدت و كوتاه مدتی را برای كشور و آیندگان به همراه دارد . آثار كوتاه مدت استفاده بی رویه از این نعمت خدادادی آلودگی هوا و تخریب محیط زیست است و آثار بلند مدت می تواند تهی كردن اندوخته های انرژی برای نسل های آینده كشور را به همراه داشته باشد .

برنامه "دوباره آسمان آبی" این هفته نیز به ادامه مباحث سوخت های تجدیدپذیر اختصاص داشت .شما هم می توانید شامگاه هر دوشنبه ساعت 23 با این برنامه همگام شوید.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی