دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

همه چیز را به نفت گره نزنیم

ذخایر نفت کشور رو به کاهش است و باید برای جایگزین کردن انواع سوخت ها به جای نفت راه حل مناسبی را اندیشید . شیوه غلط مدیریتی و تدیبر برای استفاده از سوخت های فسیلی به آخر خط رسیده که زنگ خطر مهمی برای آیندگان است.

1396/11/10
|
17:42

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ کشور ما با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب یکی از معدود کشورهایی در دنیاست که می تواند برای تامین انرژی خود به جای نفت از سایر انرژی ها استفاده کند .
با توجه به اقلیم متفاوت یکی از انرژی هایی که استفاده از آن از سوی مردم و مسئولین مغفول مانده انرژی خورشیدی است .

انرژیی که از نور خورشید به دست می آید و می توان از نور حاصل از آن برای گرمایش و سوخت استفاده کرد . استفاده توامان از این انرژی خدادای می تواند سهم عمده ای از کاهش آلودگی هوا را ایجاد کند و علباوه بر آن در ذخیره سازی نفت نیز بهره برد .

البته انرژی خورشیدی در این زمینه تنها نیست و پسماندهای حاصل از زباله ها هم می تواند گامی موثر در توسعه استفاده از انرژی های نو باشد .
تمام این امکانات اما در کشور ما به علت آموزش ندیدن مردم و مسئولین از دوران تحصیل مانع رشد انرژی های تجدید پذیر است و تکیه به نفت همچنان بلای جان مردم و آلودگی های زیست محیطی من‌جمله هواست .

استفاده بی رویه از ذخایر نفتی کشور آثار بلند مدت و کوتاه مدتی را برای کشور و آیندگان به همراه دارد . آثار کوتاه مدت استفاده بی رویه از این نعمت خدادادی آلودگی هوا و تخریب محیط زیست است و آثار بلند مدت می تواند تهی کردن اندوخته های انرژی برای نسل های آینده کشور را به همراه داشته باشد .

برنامه "دوباره آسمان آبی" این هفته نیز به ادامه مباحث سوخت های تجدیدپذیر اختصاص داشت .شما هم می توانید شامگاه هر دوشنبه ساعت 23 با این برنامه همگام شوید.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی