دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

مترو از تعطیلی مدارس جلوگیری می‌كند

آلودگی و تعطیلی مقطعی و دیرهنگام مدارس معضلی است كه در هنگام تعطیلی ها خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می‌كنند اما طبق تحقیقات مهمترین عاملی كه می تواند به كاهش آلودگی هوا كمك شایانی كند توسعه خطوط مترو و حمل و نقل عمومی است .

1396/10/19
|
13:12
|

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ متاسفانه در این چند سال اخیر كه با توسعه روزافزون جوامع صنعتی آلودگی ها یك پای ثابت شهرها شدند لذا برای كاهش مقطعی آن تصمیماتی اتخاذ می شود تا حدودی رنگ از چهره كبود شهرها زدوده شود .

در این راه اما بزرگترین آسیب و مشكل نبود سیستم آموزشی مدون است كه همه دستگاه ها و نهادهای مربوطه بتوانند به آن تكیه كنند . تعطیلی مقطعی و دیرهنگام مدارس نیز یك معضلی است كه در هنگام تعطیلی ها خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می‌كنند .

در بسیاری از مواقع نیز این تعطیلی ها دیروقت اعلام می شود كه متعاقب آن خانواده ها نمیتوانند از پیش برای سفر برنامه ریزی كنند و مجبورند در آلودگی شدید هوا بمانند !

اما مهمترین عاملی كه می تواند به كاهش آلودگی هوا كمك شایانی كند توسعه خطوط مترو و حمل و نقل عمومی است .

در بسیاری از كشورهای توسعه یافته در روزهای آلوده مترو رایگان است و سرفاصله رسیدن قطارها به هر ایستگاه به سی ثانیه می رسد . اما در كشور ما نه تنها به این امر خیلی بها داده میشود بلكه گاها در روزهای این چنینی به دلیل ازدحام بالا ممكن است حركت قطارها با مشكل روبرو شود ! خیلی از جوامعی هم كه در این روزها به مشكل آلودگی هوا برخورد می كنند به خوبی می دانند كه راه حل مبارزه با این معضل برخی مصوبات مقطعی نیست و به دنبال راه حلی قطعی می روند .

برنامه "دوباره آسمان آبی" شامگاه دوشنبه به این موضوع اختصاص داشت . مارا در آرشیو بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی