دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

مترو از تعطیلی مدارس جلوگیری می‌کند

آلودگی و تعطیلی مقطعی و دیرهنگام مدارس معضلی است که در هنگام تعطیلی ها خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند اما طبق تحقیقات مهمترین عاملی که می تواند به کاهش آلودگی هوا کمک شایانی کند توسعه خطوط مترو و حمل و نقل عمومی است .

1396/10/19
|
13:12

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ متاسفانه در این چند سال اخیر که با توسعه روزافزون جوامع صنعتی آلودگی ها یک پای ثابت شهرها شدند لذا برای کاهش مقطعی آن تصمیماتی اتخاذ می شود تا حدودی رنگ از چهره کبود شهرها زدوده شود .

در این راه اما بزرگترین آسیب و مشکل نبود سیستم آموزشی مدون است که همه دستگاه ها و نهادهای مربوطه بتوانند به آن تکیه کنند . تعطیلی مقطعی و دیرهنگام مدارس نیز یک معضلی است که در هنگام تعطیلی ها خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند .

در بسیاری از مواقع نیز این تعطیلی ها دیروقت اعلام می شود که متعاقب آن خانواده ها نمیتوانند از پیش برای سفر برنامه ریزی کنند و مجبورند در آلودگی شدید هوا بمانند !

اما مهمترین عاملی که می تواند به کاهش آلودگی هوا کمک شایانی کند توسعه خطوط مترو و حمل و نقل عمومی است .

در بسیاری از کشورهای توسعه یافته در روزهای آلوده مترو رایگان است و سرفاصله رسیدن قطارها به هر ایستگاه به سی ثانیه می رسد . اما در کشور ما نه تنها به این امر خیلی بها داده میشود بلکه گاها در روزهای این چنینی به دلیل ازدحام بالا ممکن است حرکت قطارها با مشکل روبرو شود ! خیلی از جوامعی هم که در این روزها به مشکل آلودگی هوا برخورد می کنند به خوبی می دانند که راه حل مبارزه با این معضل برخی مصوبات مقطعی نیست و به دنبال راه حلی قطعی می روند .

برنامه "دوباره آسمان آبی" شامگاه دوشنبه به این موضوع اختصاص داشت . مارا در آرشیو بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی