دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

پسماندها ضامن پاكی هوا می‌شوند

رئیس كمیته محیط زیست ریاست جمهوری :اگر مدیریت صحیح در این حوزه به كار گرفته شود می توان از همین پسماندهای انواع ضایعات در كل كشور استفاده بهینه برد و از آنها به عنوان سوخت های جایگزین فسیلی استفاده كرد .

1396/10/12
|
15:57
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ برنامه این هفته "دوباره آسمان آبی" به موضوع مهم استفاده از سوخت های مناسب با محیط زیست اختصاص داشت .

بسیاری از كشورهای توسعه یافته در اندیشه اند كه بتوانند با اصلاح روند سوخت های مورد استفاده در جامعه تا حد امكان از آلودگی هوا بكاهند . امری كه این كشورها را برآن داشته تا با استفاده از سوخت های زیست توده كه از اضافه غلات ، درختان مرده ، و لاستیك ها به دست می آیند سوخت سازگار با طبیعت رو تهیه و مورد استفاده قرار دهند . در خیلی از كشورهای دنیا نیز به منظور كاهش سطح آلاینده ها در هوا سوخت های تركیبی شامل بنزین و الكل استفاده می شود .

اما متاسفانه در كشور ما به علت وجود نعمت خدادای سوخت های فسیلی مسئولان این حوزه به فكر استفاده از سایر سوخت نیافتاده اند . میرآبادی رئیس كمیته محیط زیست ریاست جمهوری با اشاره به اینكه هم اكنون در كل كشور پسماندها به معضلی تبدیل شده اند افزود : اگر مدیریت صحیح در این حوزه به كار گرفته شود می توان از همین پسماندهای انواع ضایعات در كل كشور استفاده بهینه برد و از آنها به عنوان سوخت های جایگزین فسیلی استفاده كرد .

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی