دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

پسماندها ضامن پاکی هوا می‌شوند

رئیس کمیته محیط زیست ریاست جمهوری :اگر مدیریت صحیح در این حوزه به کار گرفته شود می توان از همین پسماندهای انواع ضایعات در کل کشور استفاده بهینه برد و از آنها به عنوان سوخت های جایگزین فسیلی استفاده کرد .

1396/10/12
|
15:57

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ برنامه این هفته "دوباره آسمان آبی" به موضوع مهم استفاده از سوخت های مناسب با محیط زیست اختصاص داشت .

بسیاری از کشورهای توسعه یافته در اندیشه اند که بتوانند با اصلاح روند سوخت های مورد استفاده در جامعه تا حد امکان از آلودگی هوا بکاهند . امری که این کشورها را برآن داشته تا با استفاده از سوخت های زیست توده که از اضافه غلات ، درختان مرده ، و لاستیک ها به دست می آیند سوخت سازگار با طبیعت رو تهیه و مورد استفاده قرار دهند . در خیلی از کشورهای دنیا نیز به منظور کاهش سطح آلاینده ها در هوا سوخت های ترکیبی شامل بنزین و الکل استفاده می شود .

اما متاسفانه در کشور ما به علت وجود نعمت خدادای سوخت های فسیلی مسئولان این حوزه به فکر استفاده از سایر سوخت نیافتاده اند . میرآبادی رئیس کمیته محیط زیست ریاست جمهوری با اشاره به اینکه هم اکنون در کل کشور پسماندها به معضلی تبدیل شده اند افزود : اگر مدیریت صحیح در این حوزه به کار گرفته شود می توان از همین پسماندهای انواع ضایعات در کل کشور استفاده بهینه برد و از آنها به عنوان سوخت های جایگزین فسیلی استفاده کرد .

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی