دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

اتومبیل های هیبریدی آسمان آبی درگرو ماشین برقی

شب گذشته مورخ هفدهم مهرماه با حضور معاون توسعه و فناوری های انرژی معاونت توسعه علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اتومبیل های هیبریدی و میزان توسعه آن در كشور ایران به منظور كاهش آلودگی هوا صحبت شد.

1396/07/18
|
15:11
|

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ یك خودروی هیبرید به بیان ساده مدلی است كه از دو منبع انرژی مختلف برای به حداكثر رساندن راندمان و كارایی استفاده می‌كند. این سخن معمولاً به این معنی است كه تركیب كردن انرژی الكتریكی ذخیره شده در باتری‌ها با انرژی احتراقی سوخت‌هایی چون بنزین، دیزل و یا گاز مایع یك خودروی هیبریدی را می‌سازد. البته موضوع پیچیده‌تر از این حرف‌ها است زیرا در سیستم‌های هیبریدی متفاوت انرژی الكتریكی شاید مثلاً توسط پیشرانه‌ی احتراق داخلی و یا از ترمزهای احیا شونده تولید شود درحالی‌كه در دیگر سیستم‌ها شما می‌توانید برای شارژ باتری‌ها از پریز برق استفاده نمایید.

شب گذشته مورخ هفدهم مهرماه با حضور جناب آقای مهند احمد فیروزی معاون توسعه و فناوری های انرژی ، معاونت توسعه علمی و فناوری ریاست جمهوری. درباره اتومبیل های هیبریدی و میزان توسعه آن در كشور ایران صحبت شد ، وی درباره این صنعت عنوان كرد كه با حضور این اتومبیل ها می‌توان به میزان زیادی ایمنی را به جامعه اهدا كرده و تا میزان زیادی از الودگی هوا كاست.

وی همچنین افزود كه ما در سیستم خود سیاست‌های كارایی را وارد كنیم تا تمام افرادی كه در این صنعت ذی نفع هستند بتوانند به چشم انداز خود برسند وی همچنین درباره پیشرفت هایی كه كشور در این زمینه داشته صحبت هایی به میان آورد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی