دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

اتومبیل های هیبریدی آسمان آبی درگرو ماشین برقی

شب گذشته مورخ هفدهم مهرماه با حضور معاون توسعه و فناوری های انرژی معاونت توسعه علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اتومبیل های هیبریدی و میزان توسعه آن در کشور ایران به منظور کاهش آلودگی هوا صحبت شد.

1396/07/18
|
15:11

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ یک خودروی هیبرید به بیان ساده مدلی است که از دو منبع انرژی مختلف برای به حداکثر رساندن راندمان و کارایی استفاده می‌کند. این سخن معمولاً به این معنی است که ترکیب کردن انرژی الکتریکی ذخیره شده در باتری‌ها با انرژی احتراقی سوخت‌هایی چون بنزین، دیزل و یا گاز مایع یک خودروی هیبریدی را می‌سازد. البته موضوع پیچیده‌تر از این حرف‌ها است زیرا در سیستم‌های هیبریدی متفاوت انرژی الکتریکی شاید مثلاً توسط پیشرانه‌ی احتراق داخلی و یا از ترمزهای احیا شونده تولید شود درحالی‌که در دیگر سیستم‌ها شما می‌توانید برای شارژ باتری‌ها از پریز برق استفاده نمایید.

شب گذشته مورخ هفدهم مهرماه با حضور جناب آقای مهند احمد فیروزی معاون توسعه و فناوری های انرژی ، معاونت توسعه علمی و فناوری ریاست جمهوری. درباره اتومبیل های هیبریدی و میزان توسعه آن در کشور ایران صحبت شد ، وی درباره این صنعت عنوان کرد که با حضور این اتومبیل ها می‌توان به میزان زیادی ایمنی را به جامعه اهدا کرده و تا میزان زیادی از الودگی هوا کاست.

وی همچنین افزود که ما در سیستم خود سیاست‌های کارایی را وارد کنیم تا تمام افرادی که در این صنعت ذی نفع هستند بتوانند به چشم انداز خود برسند وی همچنین درباره پیشرفت هایی که کشور در این زمینه داشته صحبت هایی به میان آورد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی