دایره پنج شنبه ها از ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه

تفاوت رفتاری مردان مریخی زنان ونوسی

بنابر پژوهش ها، مردان و زنان به گونه ای متفاوت فکر می کنند. پس زوج ها باید تفاوت های زیستی و جنسیتی یکدیگر را بشناسند. عملکرد، نگرش و رفتار مردان و زنان گاه متفاوت است و این امر گاهی از تفاوت در مغز آنان است.برنامه "دایره بررسی" می کند.

1398/05/19
|
17:55

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛بنابر پژوهش ها، مردان و زنان به گونه ای متفاوت فکر می کنند. پس زوج ها باید تفاوت های زیستی و جنسیتی یکدیگر را بشناسند. عملکرد، نگرش و رفتار مردان و زنان گاه متفاوت است و این امر گاهی از تفاوت در مغز آنان (از نظر ساختار فیزیولوژیکی) و شیوه اندیشیدن ناشی می شود؛ بدون اینکه موجب کاستی یکی از دو طرف باشد. گاهی نیز در عوامل ژنتیکی- شخصیتی و روانی ریشه دارد. توجه به این موضوع می تواند در آغاز ازدواج بسیار کارساز باشد. دختر و پسر آماده ازدواج باید بدانند که جنس مقابل آنها از ابعاد و زوایایی چشمگیر با ایشان متفاوت است و نباید انتظار داشته باشند که مانند خودشان بیندیشد؛ هر آنچه ایشان دوست می دارند، لزوما او نیز دوست بدارد؛ موضوعات و مسائلی که برایشان مهم است، برای او نیز با اهمیت باشد؛ و رفتارهایی مشابه رفتار ایشان داشته باشد.

از دیدگاه اسلام، هریک از زن و مرد ویژگی هایی دارند که از آن خودشان است و تفاوت های جنسی میان آن دو، ناشی از اصل آفرینش است. شرط سعادت هریک از آنها این است که هرکدام بر پایه ویژگی های خود حرکت کنند. جهان برای آنها به یک گونه نیست و طبیعت نیز ایشان را یکنواخت نخواسته است. پژوهش بار طولانی مدت در ایالات متحده نشان داده که مردها همیشه از زن ها پرخاشگرترند. تنها موردی که زنان پرخاشگری بیشتری نشان داده اند، پرخاشگری کلامی است عواملی همچون تمایز اولیه مغز در جهت الگوی مذکر بودن و میزان هورمون های خون (به ویژه آندروژن ها) از علل اصلی این تمایز میان دو جنس مذکر و مؤنث اند.[1] پس اگر خانمی از این ویژگی طبیعی مردان آگاهی یابد، هنگام روبه رو شدن با بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه همسرش، عنان از کف نخواهد داد و چندان نگران نخواهد شد.

در برنامه این هفته دایره همراه با کارشناس برنامه دکتر بابامرادی به تفاوت های رفتاری زنان و مردان پرداختیم به گفته دکتر بابامرادی بسیاری از اختلاف های زناشویی به دلیل عدم درک تفاوت های رفتاری زن و مرد توسط یکدیگر شکل میگیرد که اگر آکاهی در این زمینه بالا برود میتواند ضامن خوشبختی در زندگی مشترک باشد وی در ادامه برنامه به ذکر مثال به چند مورد از این تفاوت ها پرداخته و همیچنین در ادامه برنامه نظرات مردم را نیز در اینباره جویا شدیم. برنامه دایره با موضوع ازدواج هر پنجشنبه ساعت 12 از شبکه رادیویی جوان پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دایره