دایره پنج شنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

همسانگزینی در ازدواج همسان‌گزینی در ازدواج

چطور فرد مناسبی در زندگی پیدا كنیم.

1398/04/17
|
09:30
|

یكی از سخت‌رین تصمیمات، انتخاب همسر است كه بدون شك باید معیارهای صحیحی را در نظر بگیرید تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید. از مهم‌ترین مقوله‌های ازدواج موفق انتخاب بهترین همسر است. بسیاری از ما در انتخاب همسر اشتباه می‌كنیم و می‌پنداریم ازدواج با هر كسی بهتر از تنهایی و بی‌عشقی است، اما نمی‌دانیم كه انتخاب نادرست همسر زندگی آیندۀ ما را تباه می‌سازد و در این راه ممكن است احترام و اعتماد به نفس و ارزشمندی خود را از دست بدهیم و از دست دادن این سه چیز موجب از دست دادن میل و خلاقیت لازم برای درك اهداف زندگی خواهد شد.

در برنامۀ دایره، سیزدهم تیر ماه، همراه با كارشناس برنامه، جناب آقای دكتر بابامرادی، دربارۀ همسان‌گزینی و كسب مهارت‌های مناسب در این زمینه صحبت كردیم. به گفتۀ كارشناس برنامه، مهمترین اصل برای پیدا كردن فرد مناسب این است كه ما مهارت خودشناسی را آموخته باشیم و پیش از آن اقدام به ازدوج نكنیم.

ایشان با تذكر به اینكه گاهی دو طرف ازدواج هر دو انسان‌های خوبی‌اند، اما افراد مناسبی برای هم نیستند، عنوان كرد: لازمۀ زندگی موفق پیدا كردن فردی است كه با ما بیشترین توافق را داشته باشد.

این برنامه هر پنجشنبه ساعت 12 از شبكۀ رادیویی جوان پخش خواهد شد. شما می‌توانید برای شنیدن این برنامه به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه كنید.

دسترسی سریع
دایره