دایره پنج شنبه ها از ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه

همسانگزینی در ازدواج همسان‌گزینی در ازدواج

چطور فرد مناسبی در زندگی پیدا کنیم.

1398/04/17
|
09:30

یکی از سخت‌رین تصمیمات، انتخاب همسر است که بدون شک باید معیارهای صحیحی را در نظر بگیرید تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید. از مهم‌ترین مقوله‌های ازدواج موفق انتخاب بهترین همسر است. بسیاری از ما در انتخاب همسر اشتباه می‌کنیم و می‌پنداریم ازدواج با هر کسی بهتر از تنهایی و بی‌عشقی است، اما نمی‌دانیم که انتخاب نادرست همسر زندگی آیندۀ ما را تباه می‌سازد و در این راه ممکن است احترام و اعتماد به نفس و ارزشمندی خود را از دست بدهیم و از دست دادن این سه چیز موجب از دست دادن میل و خلاقیت لازم برای درک اهداف زندگی خواهد شد.

در برنامۀ دایره، سیزدهم تیر ماه، همراه با کارشناس برنامه، جناب آقای دکتر بابامرادی، دربارۀ همسان‌گزینی و کسب مهارت‌های مناسب در این زمینه صحبت کردیم. به گفتۀ کارشناس برنامه، مهمترین اصل برای پیدا کردن فرد مناسب این است که ما مهارت خودشناسی را آموخته باشیم و پیش از آن اقدام به ازدوج نکنیم.

ایشان با تذکر به اینکه گاهی دو طرف ازدواج هر دو انسان‌های خوبی‌اند، اما افراد مناسبی برای هم نیستند، عنوان کرد: لازمۀ زندگی موفق پیدا کردن فردی است که با ما بیشترین توافق را داشته باشد.

این برنامه هر پنجشنبه ساعت 12 از شبکۀ رادیویی جوان پخش خواهد شد. شما می‌توانید برای شنیدن این برنامه به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید.

دسترسی سریع
دایره