دایره پنج شنبه ها از ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه

شك شک احساسی مخرب

همه چیز دربارهِ‌ی شک میان زوجین

1397/10/30
|
12:21

شک از آن موضوعاتی است که در زندگی همه‌ی انسان‌ها وجود دارد، اما گاهی ممکن است حسابی دردسرآفرین شود و زندگی را ویران کند. پس باید با آن برخورد کرد. دو محور اصلی و بسیار مهم هر رابطه‌ای و به‌ خصوص در زندگی مشترک، اعتماد و احترام است‌ و اگر هرکدام از این دو محور آسیب ببینند ممکن است رابطه کاملاً از بین برود. در حقیقت این دو، خط قرمز‌هایی‌اند که هیچ گاه نباید از آنها عبور کرد. به محض این که بی‌اعتمادی در رابطه‌ای به‌ وجود بیاید رابطه به سمت ویرانی می‌رود. هر‌کدام از ما دست کم یک بار در زندگی شک را تجربه کرده‌ایم، ولی شک در هیچ جا مثل زندگی مشترک و شک به همسر نمی‌تواند مخرب باشد.

شک را شاید در همین گام اول بتوان به شک بی‌دلیل و شک بر اساس بی‌اعتمادی، دروغ و دورویی تقسیم بندی کرد. به عبارتی وقتی فردی از همسرش بارها دروغ می‌شنود و پنهان‌ کاری می‌بیند ایجاد شک را نمی‌توان دور از انتظار و رفتاری غیر معمول دانست. اما چطور می‌توان با این شک و تردید مبارزه کرد؟

در برنامه‌ی «دایره» مورخ بیست و هفتم دی درباره‌ی مشکل شک درمیان زوجین صحبت کردیم. در این برنامه همراه با آقای دکتر بابا مرادی، کارشناس، درباره‌ی علل پیدایش شک و نحوه‌ی اجتناب از این احساس مخرب در زندگی زناشویی صحبت کردیم و ایشان در انتها به ارائه راهکارهای مناسب در این زمینه پرداخت.

این برنامه با موضوع زندگی مشترک هر پنجشنبه ساعت 12:30 از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود. شما می‌توانید برای شنیدن این برنامه به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید.

دسترسی سریع
دایره