نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

آسیب جدی چشم کودکان با شروع آموزش های مجازی

در گفتگو با یک کارشناس چشم، در برنامه نبض مطرح شد : استراحت چشم در حین آموزشهای مجازی فرهنگی است که باید به دانش آموزان آموزش داده شود.

1400/09/21
|
08:59

حمد رضا پرتوزاده ، کارشناس چشم و حلق و بینی ، روز چهارشنبه 17 آذر در گفتگو با برنامه نبض رادیو جوان گفت: آموزش مجازی خوب است و من هم از آن استقبال می کنم ولی هر فرهنگی که وارد زندگی ما می شود طرز استفاده از آن را هم باید داشته باشیم و آموزش ببینیم. لپتاپ و تبلت قانونی دارد و آن هم این است که معلم و دانش آموز بعد از هر 15 دقیقه، باید به مدت یک دقیقه به حداقل 6 متر دورتر نگاه کنند البته زیر ساخت این طرح را آموزش و پرورش باید نهایی کند.
وی در مورد زمان های طولانی تری که دانش آموزان سر کلاس درس مجازی می نشینند گفت: به همان ترتیبی که برای 15 دقیقه گفته شد، اگر نیم ساعت به صفحه گوشی یا تبلیت یا لپتاپ نگاه کردند، 2 دقیقه و اگر 1 ساعت شد، 5 دقیقه باید به چشمشان استراحت دهند. موردی بعدی که رعایت آن بسیار هم تاکید می شود این است که موقع استفاده از موبایل ، باید این دستگاه نسبت به چشم غیر مسلح 15 درجه پایین تر باشد. نکته بعدی این است که از جلوی فرد ( روبرو ) هنگام استفاده از لپتاپ یا تبلت نباید نوری به فرد تابیده شود ، نوری مثل نور آفتاب.

در پایان وی ابراز امیدواری کرد: با این روش ها امید است کم ترین ضرر را داشته باشیم

دسترسی سریع
نبض