نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

آسیب جدی چشم كودكان با شروع آموزش های مجازی

در گفتگو با یك كارشناس چشم، در برنامه نبض مطرح شد : استراحت چشم در حین آموزشهای مجازی فرهنگی است كه باید به دانش آموزان آموزش داده شود.

1400/09/21
|
08:59

حمد رضا پرتوزاده ، كارشناس چشم و حلق و بینی ، روز چهارشنبه 17 آذر در گفتگو با برنامه نبض رادیو جوان گفت: آموزش مجازی خوب است و من هم از آن استقبال می كنم ولی هر فرهنگی كه وارد زندگی ما می شود طرز استفاده از آن را هم باید داشته باشیم و آموزش ببینیم. لپتاپ و تبلت قانونی دارد و آن هم این است كه معلم و دانش آموز بعد از هر 15 دقیقه، باید به مدت یك دقیقه به حداقل 6 متر دورتر نگاه كنند البته زیر ساخت این طرح را آموزش و پرورش باید نهایی كند.
وی در مورد زمان های طولانی تری كه دانش آموزان سر كلاس درس مجازی می نشینند گفت: به همان ترتیبی كه برای 15 دقیقه گفته شد، اگر نیم ساعت به صفحه گوشی یا تبلیت یا لپتاپ نگاه كردند، 2 دقیقه و اگر 1 ساعت شد، 5 دقیقه باید به چشمشان استراحت دهند. موردی بعدی كه رعایت آن بسیار هم تاكید می شود این است كه موقع استفاده از موبایل ، باید این دستگاه نسبت به چشم غیر مسلح 15 درجه پایین تر باشد. نكته بعدی این است كه از جلوی فرد ( روبرو ) هنگام استفاده از لپتاپ یا تبلت نباید نوری به فرد تابیده شود ، نوری مثل نور آفتاب.

در پایان وی ابراز امیدواری كرد: با این روش ها امید است كم ترین ضرر را داشته باشیم

دسترسی سریع
نبض