نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

سرطان ساقه مغز و مهارت نه گفتن به اعتیاد در برنامه نبض یکشنبه یازدهم اسفند درباره سرطان ساقه مغز و مهارت نه گفتن به اعتیاد صحبت شد

گلیوم ساقه مغز در دوران کودکی بیماری‌ای است که در آن سلول‌های خوش‌خیم (غیرسرطانی) و بدخیم (سرطانی) در بافت‌های ساقه مغز تشکیل می‌شوند.

1398/12/12
|
12:45

علت بروز بسیاری از تومورهای مغزی در دوران کودکی نامشخص است.علائم گلیوم ساقه مغز در دوران کودکی متنوع بوده و اغلب به سن کودک و محل واقع‌شدن تومور بستگی دارد.آزمایش‌هایی که جهت معاینه مغز به‌کارمی‌روند برای پیدا کردن گلیوم ساقه مغز نیز استفاده می‌شوند.بعضی از گلیوم‌های ساقه مغز در دوران کودکی تشخیص داده شده و طی جراحی برداشته می‌شوند.عوامل مشخصی بر بهبودی و گزینه‌های درمان تأثیر می‌گذارند.ساقه مغز قسمتی از مغز است که مغز را به نخاع متصل می‌کند. ساقه مغز در پایین‌ترین قسمت مغز دقیقاً بالای پشت ‌گردن واقع شده است. ساقه مغز بخشی از مغز است که به کنترل تنفس، ضربان قلب، و اعصاب و ماهیچه‌های مؤثر در دیدن، شنیدن، راه‌رفتن، حرف زدن، و خوردن می‌پردازد. بسیاری از گلیوم‌های ساقه مغز در دوران کودکی گلیوم‌های مربوط به پونز هستند که در قسمتی از مغز به نام پونز تشکیل می‌شوند.همانطور که می دانید درصد بسیار بالایی از معتادین، مشکل خود را ناشی از تعارفات و درخواست های نادرست دیگران برای مصرف مواد می دانند.
توانایی و مهارت لازم برای رو به رو شدن با این شرایط این است که شما بتوانید بدون درگیری و با ارائه استدلال های منطقی و روشن و نیز رفتار های اصلاحی و تکمیلی در زمینه امتناع، از خود پایداری نشان دهید. اما چگونه و با طی چه مراحلی می توان گفتن نه را تمرین و با ایفای نقش این مهارت را در خود افزایش دهیم.

دسترسی سریع
نبض