نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

واریس و نكته ای درباره پیشگیری و كنترل ایدز در برنامه نبض شنبه دهم اسفند درباره واریس و نکته ای درباره پیشگیری و کنترل ایدز صحبت شد

رگ‌های واریسی پیچیده‌اند ، هر سیاه رگ سطحی ممکن است تبدیل به واریس شود، اما رگ‌هایی که بیش ترین آسیب را می بینند، آن هایی هستند که در پاهای شما قرار دارند و به دلیل ایستادن و راه رفتن، فشار در رگ‌های پایینی بدن افزایش می یابد.

1398/12/11
|
20:15

مراقبت از خود - مانند ورزش، بالا بردن پاها و یا پوشیدن جوراب های تنگ - این کارها می تواند به شما کمک کند تا درد واریس را کم کنید و از بدتر شدن آن ها جلوگیری کنید اما چنانچه در این بخش از سلامت نمناک خاطر نشان می کنیم اگر نگران ظاهر واریس خود هستید و احساس می کنید که روش مراقبت از خود کمک نمی کند، به پزشک مراجعه کنید.در دوران بارداری، میزان خون بدن شما افزایش می یابد. این تغییر از جنین رو به رشد حمایت می کند، اما همچنین می تواند باعث ایجاد واریس به عنوان اثر جانبی تاسف بار در پاهای شما شود.

یش از 30 سال از اپیدمی ایدز در ایران می گذرد و در حالی که آمارهای جهانی از کاهش روند ابتلا به ویروس HIV در کشورهای مختلف حکایت دارد، اما ابتلا به آن در ایران نه تنها کاهش نیافته بلکه الگوی انتقال از طریق سرنگ های آلوده به تماس جنسی تغییر پیدا کرده است.هر چند گفته می شود برای اولین بار این بیماری در سال 1981 میلادی در بین مردان همجنس باز در آمریکا دیده شد، اما شواهد حاکی از آن است که قبل از این تاریخ هم بیماری ایدز در چند منطقه جهان وجود داشت و اولین انسان مبتلا به ایدز در سال 1959 درکنگو مشاهده شد. در واقع این نخستین و قدیمی‌ترین مورد مرگ شناخته شده در اثر ابتلا به این بیماری در جهان محسوب می ‌شود.

دسترسی سریع
نبض