نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

التهاب سینوس ها و خدماتی كه برای بیماران مبتلا به ایدز ارائه میشود در برنامه نبض سه شنبه ششم اسفند درباره التهاب سینوس ها و خدماتی که برای بیماران مبتلا به ایدز ارائه میشود صحبت می‌شود.

سینوزیت یا التهاب سینوسی از مشکلات رایج میلیون‌ها نفر در جهان است. این بیماری که اغلب اوقات پس از ابتلا به سرماخوردگی ایجاد می شود با علائم آزاردهنده و طول کشنده ای همراه است.

1398/12/06
|
11:14

سینوزیت به التهاب یا عفونت مخاط سینوس های پارانازال گفته می شود. سینوس های پارانازال از 4 جفت حفره داخل استخوان های صورت، سر، اطراف بینی و چشم ها تشکیل شده اند و شامل سینوس های فکی، پیشانی، شب پره ای و اتمویید می شوند. سینوس ها به طور طبیعی حاوی هوا هستند، اما وقتی مسدود و پر از مایع می شوند، عوامل بیماری‌زا در آنها شروع به رشد می کنند. یکی از علل شایع سینوزیت، سرماخوردگی است، اما عوامل دیگری مثل حساسیت ها، پولیپ بینی (زائده های کوچک در سطح داخلی بینی)، مشکلات آناتومی مانند انحراف بینی، باکتری ها و به ندرت قارچ ها نیز می توانند باعث ایجاد سینوزیت شوند. درواقع، هر عارضه ای که کانال های ریزش سینوس را مسدود کند، می تواند باعث عفونت سینوس شود.ارائه خدمات مشاوره، خدمات دارویی رایگان، خدمات مامایی، ارائه خدمات روانشناسی و انجام آزمایش‌ها و کنترل وضعیت افراد از جمله خدماتی هستند که در مراکز مشاوره ایدز ارائه می‌شود همچنین برخی از این بیماران نیازمند واکسن‌های خاصی هستند که این واکسن‌ها نیز به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

دسترسی سریع
نبض