نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

رابطه آلرژی با بیماری های چشم و ساییدگی زانو در برنامه نبض دوشنبه 9 دی درباره رابطه آلرژی با بیماری های چشم و ساییدگی زانو صحبت شد

آلرژی چشمی باعث قرمزی و پف کردن چشم ها می شود. کمپرس سرد می تواند چشم شما را تسکین دهد. اما برای درمان بلند مدت، شما باید عوامل ایجاد کننده آلرژی و علائم آنها را شناسایی کنید.

1398/11/01
|
08:09

گر از چشم خود در طبیعت محافظت نکنید، ممکن است به ورم ملتحمه آلرژیک فصلی دچار شوید. علف ها، درختان و گرده گیاهان بدترین مواد آلرژی زا برای چشم ها می باشند.هنگامی که گرده ها در هوا زیاد باشند، در خانه بمانید و درب های پنجره ها را ببندید و تهویه هوا را روشن کنید.اگر باید بیرون از خانه بروید، حتما عینک بزنید تا گرده ها به چشمان‌تان وارد نشوند.پوست حیوانات، گردوغبار و کپک های قارچی می توانند باعث آلرژی شود.
بهتر است حیوانات را در داخل خانه نگه ندارید.سعی کنید کمتر با حیوانات در تماس باشید.وقتی به حیوانات دست می زنید، فورا دستان خود را بشویید و لباس خود را عوض کنید.
بیشتر قطره هایی که برای درمان آلرژی چشمی به کار می روند، همانند قطره های مخصوص آلرژی بینی است، از جمله آنتی هیستامین ها و دکونژستان ها. قطره چشمی آنتی هیستامین باعث کاهش تورم، قرمزی و خارش چشمان می شود.این قطره ها، باعث ریزش اشک می شوند، بنابراین مواد آلرژن را از چشم دور می کنند.دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران با اشاره به اینکه حدود 70 درصد تعویض مفصل زانو در زنان انجام می‌شود، گفت: آرتروز زانو بیشترین دلیل عمل تعویض مفصل زانو به شمار می‌رود.

دسترسی سریع
نبض