چهار چهار دو جمعه ها از ساعت 20:45 به مدت 75 دقیقه

بررسی بازگشت كارلوس كیروش از شایعه تا واقعیت

اخباری مبنی بر دیدار یكی دو بازیكن تیم ملی فوتبال با رئیس جمهور و تقاضا برای بازگشت كارلوس كیروش به تیم ملی، موضوع یكی از بخش‌های برنامه چهارچهاردو بود.

1401/04/05
|
12:29
|

محمد جماعت، مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران، درباره این موضوع گفت: «واقعیت این است كه درباره این اتفاق یا آقای طارمی و بازیكن دیگر باید پاسخگو باشند، یا نهاد ریاست جمهوری. این یك بُعد تكنیكال رسیدگی به موضوع است. چون اقوال رسیده هم متناقض است.
از زاویه‌ای دیگر، نكته‌ای از منظر فدراسیون وجود دارد. آن هم منظری حقوقی است كه نشان می‌دهد مشخصاً با سرمربی تیم ملی تا پایان جام ملت‌های آسیا قرارداد داریم و یك سال و خرده‌ای از آن باقی مانده است. همچنین قرارداد كادر فنی تیم ملی نیز تمدید شده است.
پس نگاه فدراسیون، نگاه مشخصی است. ما اگر بنایی بر تغییرات داشته باشیم، عقل سلیم می‌طلبد كه ما حداقل قراردادهای كمك‌مربیان را تمدید نكنیم. مگر اینكه افرادی كه بر مسند فدراسیون هستند، از قوه عاقله برخوردار نباشند.
مسئله دیگر نیز این است كه ما با كادر آقای اسكوچیچ نتایج بسیار قابل دفاعی را گرفتیم و من فكر می‌كنم تیمی كه اندك شانسی برای صعود به جام جهانی داشت را ایشان به جام جهانی برد.»
وی تصریح كرد: «فیفا تی‌وی (تلویزیون فیفا) كه برای مصاحبه با بازیكنان ما در اردوی قطر آمده بودند، یك سوال مشترك را از بازیكنان پرسیدند. سوال هم در خصوص نتایج خارق‌العاده تیم ملی بود.
وقتی یك تیم دارد نتیجه می‌گیرد و حدوداً كمترین حاشیه را داشته است، كدام عقل سلیمی به ما اجازه می‌دهد كه این كادر فنی را تغییر دهیم؟ اكثر بازیكنان تیم به ایشان علاقه‌مند هستند.»
جماعت تاكید كرد: «طبیعتاً جریان‌هایی در خارج از فدراسیون و محافل دیگر، در جریان است. اما فدراسیون محكم روی موضع خودش ایستاده و من فكر می‌كنم مستقیم‌تر از تمدید قراردادها كار دیگری نمی‌توانیم انجام بدهیم.
چون سرپرست فدراسیون و اعضای هیئت رئیسه مصاحبه‌های شفافی انجام داده‌اند و فدراسیون تصمیماتش را بر اساس بایسته‌ها و اعتبارات فنی خودش می‌گیرد و اتفاقات سال 1998 نخواهد افتاد.»
مدیر رسانه‌ای تیم ملی در پایان درباره فیفادی سپتامبر (شهریورماه) گفت: «ما دو جلسه بعد از اردوی قطر در فدراسیون داشتیم و زیرساخت‌های مذاكره برای برگزاری اردو در اروپا انجام شده است.
دو بازی پیش بینی شده و مذاكرات و تفاهمات به نقطه خوبی رسیده ولی چون به مرحله انعقاد قرارداد نرسیده است، آن را اعلام نمی‌كنیم.
اما اردو و دو بازی به گونه‌ای خواهد بود كه افكار عمومی و جامعه فوتبال خیال‌شان راحت باشد.»

دسترسی سریع
چهار چهار دو