یك پرونده یك روایت سه شنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 45 دقیقه

متهم مقتول را زیر گرفت و بیخیالش نشد

در پرونده مستندِ «یك پرونده یك روایت» درباره نزاع و درگیری بود كه یكی از طرفین دعوا به سمت حاضران حمله‌ور می‌شود و یك نفر را به زیر می‌گیرد.

1402/02/06
|
13:11
|

این قسمت از مستند رادیویی «یك پرونده یك روایت» به پرونده نزاع و درگیری‌ اختصاص داشت كه منجر به قتل شد. در این نزاع یكی متهمان با حمله‌ور شدن به سمت طرفین دعوا، منجر به زیر گرفتن یك نفر شد. باوجود اینكه مقتول به خودرو گیر كرده بود و متهم از این موضوع آگاه بود، ولی همچنان به حركت خود ادامه می‌داد.


سرهنگ شجاعی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز درباره این پرونده گفت: در تاریخ 1402/01/18 حوالی ساعت پنج بامداد در جاده چالوس شهرستان كرج روبه‌روی یكی از رستوران‌ها نزاع و درگیری پیش می‌آید. در پی این درگیری شخصی به قتل می‌رسد. متهمان پرونده سه نفر هستند كه همگی دستگیر شدند.


به گفته سرهنگ شجاعی، متهمان از تهران به سمت كرج می‌رفتند. با دختر خانمی دوست بودند و به سمت جاده چالوس تغییر مسیر می‌دهند. در آنجا سر موضوع بی‌ارزشی با كاركنان مجموعه رستوران درگیر می‌شوند. زد‌‌ و خورد بین آن‌ها شكل می‌گیرد. باتوجه به مصدومیتی كه برای متهمان پیش می‌آید، به ناچار محل را ترك می‌كنند.


رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: برای درمان به یكی از مراكز درمانی در كرج مراجعه كردند. متاسفانه یكی از این نفرات نفر دیگر را به درگیری و گرفتن انتقام از اهالی رستوران تحریك كرد. متهمان به یكی از دوستان قدیمی‌شان تماس می‌گیرند كه به آن‌ها ملحق شود. سه نفری حوالی ساعت 6 بامداد به محل برمی‌گردند. مجدد بین آن‌ها درگیری و زد و خورد پیش می‌آید.


به گفته وی، یكی از متهمان با خودرو به سمت طرفین دعوا حمله‌ور می‌شود. مقتول به زیر خودرو گیر می‌كند و متهم با حركت نمایشی دور می‌زند. باوجود اینكه افراد حاضر در محل به او تذكر دادند شخصی زیر ماشین گیر كرده است، توجه نمی‌كند و مسیر حدود 300 متری را طی می‌كند. درنهایت متهم خودرو را رها می‌كند و متواری می‌شود. با حضور پلیس دو نفر از متهمان بازداشت می‌شوند.


یكی از متهمان این پرونده كه نظاره‌گر صحنه گیر كردن مقتول به زیر خودرو بود، درباره این پرونده گفت: زمانی كه به رستوران رسیدیم، دوستم از ماشین پیاده شد و در آنجا را زد. مقتول در را باز كرد و دوستم گفت شما با دوستانم درگیر شدید؟ پسر مقتول نزدیك در آمد و گفت ما زدیم، تو هم می‌زنیم.


به گفته وی، او با چوب به سر دوستم زد. رفیقم به زمین خورد و من از ماشین پیاده شدم. حدود سه چهار نفری از آنجا بیرون آمدند و با چوب من و دوستم را زدند. موقعی كه به خودم آمدم دیدم ایشان (متهم به قتل) بدون اجازه من سوار ماشین شده و در حال دور زدن است. سرهنگ شجاعی به میان صحبت متهم آمد و تصریح كرد: به سمت جمعیت در حال حركت بود.


این متهم ادامه داد: ابتدا به سمت ماشین می‌روم. او به پایم می‌زند و من به زمین می‌افتم. او به سمت جمعیت در حال حركت بود، كه همه جای خالی می‌دهند. اما مقتول زیر ماشین ماند و ماشین هم در حال حركت بود. فریادزنان می‌گویم او را كشتی! اما او چندبار می‌چرخد. باوجود اینكه یك لحظه از ماشین پیاده شد و صحنه را نگاه كرد، اما دوباره به حركت ادامه داد.


وی افزود: اگر ماشین تا 50 متر را طی می‌كرد، جنازه به این روز نمی‌افتاد. وقتی كه او با ماشین در حال حركت بود، من هم به دنبال ماشین در حال دویدن و فریاد‌‌ زدن بودم. به ماشین كه می‌رسم می‌بینم در باز است، ولی متهم در حال دویدن است. با كمك راننده نیسان كه در صحنه حاضر بود، زیر ماشین جك می‌زنیم و مقتول را بیرون كشیدیم.


متهم قتل در پاسخ به این سوال كه چرا باوجود فریاد اطرافیان مبنی‌بر اینكه كسی زیر ماشین است، توقف نكردی، گفت: متوجه نشدم چكار می‌كنم. چون من ترسیده بودم، بیشتر هدفم این بود كه از آنجا بروم.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در توضیحات تكمیلی خاطرنشان كرد: تحقیقات باید تكمیل شود. باید علت درگیری و نقش هر كدام از متهمین در این جرم مشخص شود.

دسترسی سریع
یك پرونده یك روایت