یك پرونده یك روایت سه شنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 45 دقیقه

ادامه قسمت قبل «یك پرونده یك روایت»؛ همسر مقتول با مشاركت دوست همسرش دست به قتل زد

ادامه قسمت قبلِ «یك پرونده یك روایت» از زبان متهم دیگری به زوایای قتل پرداخته شد كه به گفته او، اولین‌بار خانم مقتول تصمیم قتل را گرفت.

1401/12/06
|
10:32
|


هفته گذشته بود كه مستند رادیویی «یك پرونده یك روایت» به پرونده قتلی اختصاص داشت كه همسر مقتول با مشاركت دوست همسرش دست به قتل می‌زند و هر دو از طریق خوراندن قرص و خفه كردن مرد را به قتل می‌رسانند.

همسر مقتول به عنوان متهم پرونده، كشیدن نقشه قتل برای همسرش را از زمانی می‌داند كه همسرش بعد از بیرون آمدن از كمپ با او درگیر شد. به گفته این متهم، بعد از درگیری، دوست همسرم به فكر تلافی با همسرم بود. یك روز در حال حركت به سمت داروخانه بودیم، كه ماشین این آقا (دوست همسرم) مقابل پای ما توقف كرد و یك مرد همسرم را به‌زور به داخل ماشین برد. غروب بود كه این آقا به من اطلاع داد كه من می‌خواهم او را بكشم. بیش از 200 پیام ارسال كردم و زنگ زدم كه شوهرم را سلامت برگردان. در نهایت شوهرم را به خانه برگرداند.

متهم دیگر پرونده كه دوست مقتول بود و با همسر او رابطه داشت، درباره روند وقوع قتل گفت: اولین‌بار خانمش تصمیم قتل را گرفت. او گفته بود كه برای اینكه او را از بین ببریم، باید فكری كنیم. من هم گفتم هركاری بگویید، انجام می‌دهم.

وی درباره آشنایی‌اش با همسر مقتول توضیح داد: از طریق كمپ با آن خانم آشنا شدم. شوهر او را برای بستری به كمپ آورده بودند و من دفتردار آنجا بودم. بعد از مدتی این خانم تماس گرفت و گفت كه با شوهرش درگیر است. بعد از چندبار تماس تلفنی یك شب تماس گرفت كه شوهرش به خانه آمده و آن‌ها را كتك می‌زند.

وی ادامه داد: بعد از مدتی، در شب حادثه این خانم تماس می‌گیرد كه شوهرش به خانه آمده و با ما درگیر است. من به خانه‌شان رفتم، اما قرصی به همراه نداشتم. او را به هوای اینكه چند نفر در سر كوچه منتظرند، ترساندم. بعد از اینكه مقتول دراز كشید، دست و پایش را بستیم و او را داخل فرش گذاشتیم.

این متهم با بیان اینكه من پاهای مقتول را گرفته بودم، كه خانمش به من گفت فكر نمی‌كردم اینقدر دل‌رحم باشی، افزود: بعد از اینكه پارچه را روی گلویش انداخت تا خفه‌اش كند، سیم تلویزیون را برداشت و دور دهانش پیچید. در نهایت متوجه شدیم مقتول فوت شده است. قرص را هم من آوردم و خانم آن را به مقتول داد.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینكه نقشه قتل را هر دو كشیدند تا قرص‌ها را داخل غذا بریزند، تصریح كرد: بعد از اینكه مقتول از حال خودش خارج می‌شود، دست و پایش را می‌بندند.
به دلیل حفظ حقوق مخاطبان به جزئیات بیشتر این قتل پرداخته نشد.

به گفته متهم، جسد تا صبح در خانه ماند و از آنجایی كه خانم به بچه‌ها قرص خواب داده بود، آن‌ها هم خواب بودند. غروب جسد در داخل ماشین گذاشته شد و به جاده چالوس برده شد.

سرهنگ نادربیگی خطاب به متهم پرونده ادامه داد: تا زمانی قتل انجام شود، با همسر مقتول ارتباط غیراخلاقی داشتی. در پرونده‌ات رابطه نامشروع و ... وجود دارد و ارتباطت خیلی بیشتر این‌هاست. از آنجایی كه جسد مقتول در مكان دورافتاده‌ای انداخته شده بود، حدود دو هفته شد كه جسد به پلیس گزارش شد. این دو نفر بعد از اقرار به قتل، به اتهام قتل عمد در اختیار پلیس آگاهی استان البرز هستند. بااین حال، اقدامات ما جهت تكمیل پرونده ادامه دارد

دسترسی سریع
یك پرونده یك روایت