یك پرونده یك روایت سه شنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 45 دقیقه

متهم 15 ساله در یك درگیری دست به قتل زد

این قسمت از مستند «یك پرونده یك روایت» پرونده پسر 15 ساله‌ای را بازگو كرد كه با شركت در یك درگیری و ضرب و جرح، یك نفر با چاقو به قتل رساند.

1401/10/10
|
08:33
|

این قسمت از مستند رادیویی «یك پرونده یك روایت» به پرونده قتلی اختصاص داشت كه متهم پرونده با 15 سال سن در یك درگیری یك نفر را با چاقو زخمی كرد و این فرد بعد از 14 ساعت جانش را از دست داد.

سرهنگ مهدی حاج‌حمدی، رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز درباره این پرونده گفت: 15 تیر سال جاری بود كه خبر نزاع و درگیری بین چهار نفر در منطقه مهرشهر كرج به پلیس 110 گزارش شد. در این درگیری یكی از شركت‌كنندگان مورد اصابت چاقوی طرف مقابل قرار گرفت و روانه بیمارستان شد. 14 ساعت بعد از درگیری هم این فرد فوت كرد.

سرهنگ حاج‌حمدی ادامه داد: با فوت این فرد، موضوع پرونده از نزاع به قتل تغییر كرد و با پیگیری كارگاهان جنایی پلیس آگاهی، متهم دستگیر شد.

متهم پرونده با 15 سال سن درباره انگیزه قتلی كه مرتكب شد، گفت: یك روز در خانه بودم كه دوستم تماس گرفت و گفت كه دو نفر مزاحمت ایجاد كردند. از من محل خانه‌ و كارشان را پرسید و گفت كه برویم تا با آن‌ها صحبت كنیم. به محل كارشان رفتیم و بعد از بحث كردن سازش كردیم و آنجا را ترك كردیم.

این متهم توضیح داد: ساعت یك نصفه شب شماره ناشناسی با من تماس گرفت و شروع به فحاشی و داد زدن كرد. این فرد همانی بود كه به محل كارش رفته بودیم و باهم به توافق رسیده بودیم. به من گفت فردا فلان جا باشم. فردا به همان دوستم كه برای دعوا رفته بودیم، تماس گرفتم و ماجرا را توضیح دادم.

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز در توضیحات تكمیلی و با تكذیب بخشی از سخنان متهم گفت: اینكه متهم می‌گوید قرار نبوده به دعوا بروم و به دوستم گفتم خودش برود، صحت ندارد. زمانی كه متهم برای دعوا رفته، با خودش چاقو حمل می‌كرد. این درحالی است كه حمل، نگهداری و خرید و فروش سلاح سرد جرم است. فرقی نمی‌كند چاقو، پنجه بوكس، شمشیر و قمه باشد.

سرهنگ حاج‌حمدی درباره سلاحی كه متهم و دوستش به همراه داشت، گفت: این متهم به قصد دعوا و ضرب و جرح، چاقوی نامتعارفی را به همراه داشت كه 15 سانت بوده است. به گفته متهم، دوستش هم باتوم فنری داشته بود.

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز در پاسخ به اظهارات متهم مبنی‌بر اینكه به قصد كشت برای درگیری نرفته بود، تصریح كرد: مگر شما شب قتل از وقوع قتل به یكی از دوستانتان پیام نداده بودی كه می‌خواهم یك نفر را بكشم تا به زندان بروم و چند وقتی را بخوابم. اسم آن یك نفر هم گفتی، كه همان كسی است با او دعوا كردی.

متهم درباره صحنه درگیری گفت: در صحنه درگیری سه نفر با فاصله از هم ایستاده بودند. بعد از اینكه از آن‌ها خواستم كه با هم صحبت كنیم، یكی از آن‌ها به گوشم سیلی زد كه باهم درگیر شدیم. یكی دیگر از افراد حاضر در آنجا هم از ما فیلم‌برداری می‌كرد. این درحالی است كه دوستم ایستاده بود و ما را نگاه می‌كرد. همزمان با چهار نفر دعوا می‌كردم كه بعد از اینكه یكی از آن‌‌ها مرا زخمی كرد، با چاقو به او حمله‌ور شدم و به بازو و پشتش ضربه زدم.

به گفته سرهنگ حاج‌حمدی، ضربه‌های متهم به پشت شانه مقتول یعنی ریه‌ها خورده بود. بعد از اینكه متهم متواری شد، كاراگاهان جنایی پلیس البرز توانستند مخفیگاه او را در شهرستان بندر چابهار شناسایی و متهم را دستگیر كنند.

دسترسی سریع
یك پرونده یك روایت