یك پرونده یك روایت سه شنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 45 دقیقه

در این قسمت از «یك پرونده یك روایت» مطرح شد؛ توهمات فرد منجر به قتل همسر و دختر یك سال و دو ماهه‌اش شد

مستند «یك پرونده یك روایت» پرونده وقوع قتلی را بازگو كرد كه فردی به علت مصرف حشیش، همسر و دختر یك سال و دو ماهه‌اش را به قتل رساند.

1401/10/05
|
11:34
|

این قسمت از مستند رادیویی «یك پرونده یك روایت» به پرونده قتلی اختصاص داشت كه متهم پرونده از كشور افغانستان دست به قتل همسر و دختر یك سال و دو ماهه‌اش زد كه بنا به گفته متهم علت قتل خیانت همسرش عنوان شد. درحالی كه مشخص شد او با مصرف حشیش درباره همسر و دخترش دچار توهم شده بود.

سرهنگ مهدی حاج‌حمدی، رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز درباره این پرونده گفت: در تاریخ 15 مهر سال جاری خبر دو فقره قتل عمد از طریق گزارش‌های مردمی به پلیس 110 استان البرز اعلام شد. متهم پرونده پس از ارتكاب قتل‌ها متواری شده بود كه با پیگیری‌های صورت گرفته دستگیر شد.

متهم پرونده كه از اتباع كشور افغانستان است، درباره روند شكل‌گیری وقوع قتل‌ها گفت: خانمم خیلی با من بد‌ رفتاری می‌كرد. من صبح سركار می‌رفتم و شب برمی‌گشتم. با این حال، روزهای جمعه و روزهایی كه در خانه بودم، با من درگیر می‌شد. روزی بود كه از سركار برگشتم و پسر شش ساله‌ام گفت كه مرد غریبه‌ای داخل خانه آمده است.

سرهنگ مهدی حاج‌حمدی در پاسخ به اظهارات متهم توضیح داد: متهم به نوع وقوع قتل اعتراف كرده و بازسازی صحنه را انجام داده ولی درباره علت وقوع قتل باید گفت كه متهم فقط به دلیل اظهارات پسر شش ساله‌‌اش مرتكب دو فقره قتل شده است. یعنی همسرش سابقه‌ای نداشته است.

متهم پرونده با بیان اینكه مردم محل هم درباره ارتباط همسرم با مرد غریبه صحبت می‌كردند، افزود: آن‌ها می‌گفتند اول صبح كه می‌شود، خانمت پسرهایت را از خانه بیرون می‌كند. یكبار هم از همسرم این موضوع را جویا شدم كه بعد متوجه شدم پسرم را سوزانده است. چون او بود كه مرا از ارتباط همسرم با غریبه باخبر كرده بود. به بدن فرزندم نگاه كنید، متوجه سوزاندن او با قاشق خواهید بود.

وی با قاطعیت درباره ارتباط همسرش با یك غریبه صحبت می‌كرد، درحالی این اظهارات را فقط شنیده بود. او به روزی اشاره كرد كه خانمش قصد رفتن از خانه را داشته ولی به گفته متهم، حضور او در خانه همسرش را عصبانی كرده بود. او (متهم) از خانه بیرون زد و متوجه شد كه همسرش دختر یك سال و دو ماهه‌اش را با خود برده است و دو پسرش را در خانه گذاشته است.

متهم پرونده گفت: بعد از تماس با همسرم و پرس‌و‌جو از مكانی كه خانمم بوده، او گفته كه در خانه بردارش است. از او پرسیدم كه اگر در خانه بردارت هستی، پس چرا دو پسرت را با خود نبردی. در نهایت به خانه ناشناسی رسیدم كه چند مرد غریبه گفته بودند، همسرت آنجاست. به آن خانه رسیدم و صدای دخترم را شنیدم. مجدد با همسرم تماس گرفتم كه گفت در خانه برادرم هستم.

بعد از هفت روز همسر متهم به خانه‌ برمی‌گردد و بعد بگو مگوهایی كه دوباره بر سر ورود مرد غریبه به خانه پیش می‌آید، مرد عصبانی شد و با دست همسرش را به قتل رساند. به گفته متهم، بچه‌هایم هم نظاره‌گر قتل بودند ولی پسر شش ساله‌ام به این قتل راضی بود. دخترم هم به قتل رساندم. چون به همراه مادرش از خانه‌ام رفته بود. برای ما عیب است كه زنمان بدون اجازه شش روز بیرون از خانه باشد. حتی اگر خانه برادرش باشد.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا دخترش را به قتل رساند، طفره رفت و ابتدا علت كشتن او را نداشتن مكان برای نگهداری عنوان كرد. اما بعد گفت كه خانمش هم دخترش را دوست داشت و هرجا او می‌رفته، دخترش را هم با خود می‌برده است. در نهایت گفت كه بردارش از افغانستان تماس گرفته و گفته كه «دخترت زن است». او هم عصبانی شد و دخترش را به قتل رساند.

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز درباره این پرونده و صحبت‌های ضد و نقیض متهم توضیح داد: در خانه متهم حشیش پیدا شده و این ماده مخدر ذهن متهم را متلاشی كرده و باعث توهم او شده است. بنابراین صحبت‌های او توهمی بیش نبوده است. چون تحقیقات نشان می‌دهد كه اظهارات متهم درباره فرزند و همسرش توهم بوده است. معاینه پزشكی قانونی هم هیچ یك از اظهارات او را ثابت نمی‌كند و تایید هم نشده است.

دسترسی سریع
یك پرونده یك روایت