یك پرونده یك روایت سه شنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 45 دقیقه

درد و دل مرد سالخورده‌ به قیمت از دست دادن جان خودش و همسرش تمام شد

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز گفت: توصیه‌ می‌كنم ‌شهروندان اسرار زندگی‌شان را پیش هركسی بازگو نكنند.

1401/06/19
|
17:03
|

در این گزارش چزئیات پرونده قتل زوج سالخورده‌ای كه هدف 2 جوان قرار گرفته بودند، مورد بررسی قرار گرفته است. مرد سالخورده‌ای كه از وضع مالی خوبی برخوردار بود، هدف این 2 جوان قرار گرفت و این افراد بعد از ارتكاب به قتل، به سراغ همسرش رفتند و او را هم به قتل رساندند.

سرهنگ مهدی حاج‌حمدی، رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز درباره این پرونده بیان كرد: پنجم فروردین بود كه فردی با مراجعه به پلیس آگاهی البرز اظهار كرد كه از اقوامشان زوج سالخورده‌ای بودند كه به طرز مشكوكی ناپدید شدند. این زوج هم 80 و 79 سال داشتند.

وی افزود: هر سه فرزند این زوج خارج از كشور زندگی می‌كنند و مفقودین با فرزندان خودشان به صورت تصویری صحبت كرده بودند. اما به طرز مشكوكی ناپدید شدند. منزل مفقودین با اخذ دستور قضایی بررسی شد و چیز مشكوكی به نظر نرسید. باوجود اینكه این زوج به چندین نفر پیام داده بودند كه در حال مسافرت به كشور تركیه هستند ولی با استعلامات صورت گرفته، سابقه‌ای از خروج مفقودین از كشور وجود نداشت.

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز با بیان اینكه متهم نفر اول به محض ارتكاب به قتل فردای آن روز به بروجرد رفته بود، توضیح داد: این فرد بعد از چند ماه به شهریار برگشت كه دستگیر شد. 48 ساعت بعد از دستگیری و اعتراف متهم نفر اول، متهم نفر دوم این پرونده در شهریار با شلیك چهار گلوله زمین‌گیر و دستگیر شد.

سرهنگ حاج‌حمدی با بیان اینكه متهمان پرونده برخلاف آنچه كه اظهار می‌كردند، مشكل مالی آنچنانی نداشتند، تصریح كرد: متهمان صرفاً باانگیزه ثروت‌اندوزی از راه‌های نامشروع دست به جنایت زدند و توصیه‌ام به شهروندان این است كه اسرار زندگی‌شان را پیش هركسی بازگو نكنند و به اطرافیانی كه مورد اعتماد نیستند، اعتماد نكنند.

وی با اشاره به اینكه كاش متوفیان در هنگام معامله به همراه یكی از بستگان مورد اعتمادشان بودند، افزود: مقتول یك خانه‌ای را به قیمت حدود چهار میلیارد تومان فروخته بود و سفره دلش را پیش متهم باز كرده بود. در نهایت این دو نفر با وسوسه‌ای كه شدند، مرتكب قتل شدند.

متهم نفر دوم پرونده با 41 سال سن درباره روند وقوع قتل گفت: با پسر دایی‌ام به خانه مهندس(مقتول) رفتیم و مهندس گفت كه فردا چكی دارم كه از آن حدود 300 میلیون تومان دریافت می‌كنم. پسر دایی‌ام هم گفت كه مهندس پول را نقدی دریافت می‌كند و فردا دوباره به اینجا می‌آییم و پول را سرقت می‌كنیم.

سرهنگ حاج‌حمدی با بیان اینكه به سر مرد سالخورده ضربه وارد كردند، اظهار كرد: با پا هم به قفسه سینه و گردن مقتول فشار آوردند كه در نهایت این فرد فوت كرد.

متهم 41 ساله ادامه داد: بعد از قتل مهندس، پسر دایی‌ام گفت كه خانم مقتول را می‌شناسد، باید برویم او را بكشیم. ما با ماشین به سمت خانه مهندس راه افتادیم و از آنجایی كه پسر دایی‌ام كلید درب پاركینگ را داشت، داخل رفتیم و درب خانه را زدیم و در نهایت داخل خانه، همسر مهندس را به قتل رساندیم.

متهم نفر دوم با بیان اینكه بعد دفن جسدها فردای آن روز به سراغ پسر دایی‌ام رفتم، افزود: قرار شد طلا و دلارهای سرقتی را نقد كنم و سهمش را به او بدهم. سهمش هم حدود 20 میلیون تومان بود.

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز با بیان اینكه تناقض‌گویی بین متهمان زیاد است، اظهار كرد: آن بخش‌هایی كه به نفعشان است، با واقعیت منطبق است اما آن قسمت از صحنه‌های قتل كه به دیگری مربوط می‌شود را به گردن یكدیگر میندازند.

دسترسی سریع
یك پرونده یك روایت